Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Зміни в призначенні соціальних допомог

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 632 „Деякі питання виплати державної соціальної допомоги” внесені зміни до порядків призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям з 01 липня 2020 року.

            Одна з основних змін передбачає однаковий підхід в наданні цих допомог. Перш за все це умови, при яких допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям не призначаються, а саме: якщо у складі сім’ї є працездатні особи, які не працювали, не проходили військової служби, не навчалися, не займалися підприємницькою діяльністю, не були зарєстровані в центрі зайнятості як безробітні особи сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи. Це не стосується осіб, які протягом періоду, за який враховуються доходи, сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців, доглядали за дітьми до досягнення ними трічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, доглядають за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду.

              Допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям також не призначаються, якщо:

            - особи, які входять до складу сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням купили житло, земельну ділянку, транспортний засіб, будівельні матеріали, оплатили будь-які послуги (крім медичних, освітніх) на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тисяч гривень;

             - у власності сім’ї є друга квартира (будинок), але крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території в Донецькій і Луганській облатях, Криму, на лінії зіткнення, або житла, непридатного для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану;

             - у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

            Раніше при призначенні допомоги малозабезпеченим сім’ям такі випадки розглядала комісія. Згідно нових норм повноваження комісії скасовано.

            Слід зазначити, що в нових умовах призначення допомог є певні виключення, пов’язані із різними життєвими обставинами. Про них можна дізнатися в управлінні праці та соціального захисту населення.

            Скорочено перелік документів, на підставі яких визначається право на призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям. До заяви додається лише декларація про доходи та майно, довідки про доходи не надаються. Необхідну інформацію управління праці та соціального захисту населення шляхом обміну отримає з Державної податкової служби, Пенсійного фонду України та інших органів.

           

            Серед змін - зміна періоду доходу, за який обраховується середньомісячний сукупний дохід сім’ї для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям. Відтепер братимуться до уваги два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення. Так, для призначення допомог з 01 серпня для обрахунку береться четвертий квартал 2019 року та перший квартал 2020 року.

            Одночасно інформуємо, що з 01 липня поточного року затверджено новий порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для усіх видів державної соціальної допомоги та житлових субсидій, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім’ї. Одне із нововведень -  врахування в дохід отриманої субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу. Заробітна плата буде враховуватись у розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб (раніше враховували нараховану заробітну плату).

            До середньомісячного сукупного доходу сім’ї не буде включатися державна соціальна допомога, яка виплачується з надбавкою на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, суми отриманих аліментів.

            Звертаємо увагу, що допомоги, призначені за умовами, що діяли до 01 липня 2020 року, виплачуються до закінчення строку їх отримання.

           

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора