Життя у римах Ліни Костенко

14 березня 2018  року в  читальній залі Центральної бібліотеки для дорослих КЗ «Скадовська ЦБС» пройшов районний етап IV Обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви».

Головне завдання цього унікального заходу – популяризація та презентація творчості видатного українського митця Ліни Василівни Костенко - «цариці поезії в Україні». Уже за життя поетеса стала класиком: її твори вивчають у школі, а державні діячі та музичні виконавці часто цитують літератора.

Чимало висловів Ліни Костенко вже стали афоризмами, бо  її поетичне слово пророче, наповнене філософською глибиною, високою духовністю, збагачене й розцвічене всіма барвами веселки.

Уже четвертий рік поспіль діти від 12 років, обдаровані  мистецьким хистом, мають чудову нагоду позмагатись у  вмінні декламувати твори Ліни Костенко, виконувати пісні та романси на її слова,  створювати ілюстрації до творів найвідомішої української поетеси сучасності.

Працівникам Скадовської центральної бібліотеки  для дітей дуже приємно було бути координатором у цьому величезному підготовчому  творчому процесі, який об’єднав учнів навчальних закладів району, їхніх керівників, шкільних бібліотекарів та працівників комунальної установи «Скадовський методичний кабінет».

Переможцями районного етапу IV Обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви»

стали: у номінації «Вокалісти» - Владислава Слюсар, учениця Скадовської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, у номінації «Художники» - Даніїл Біліченко, учень Скадовської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. «Академія творчості», «Автори віршів» - Єлизавета Постернак, учениця Улянівської ЗОШ І-ІІІ ст. та у найчисленнішій категорії «Читці» перемогла  гімназистка Золотаревська Анастасія, виконавши уривок із роману Ліни Костенко «Маруся Чурай».

Усього ж у районному етапі взяли участь 66 учасників. Усі лауреати отримали дипломи та бурхливі оплески глядачів.

Начальник відділу культури Скадовської районної державної адміністрації Ольга Василівна Миронець привітала учасників фестивалю та подякувала організаторам за належне проведення заходу.

20 березня переможці  візьмуть участь у другому, обласному, етапі фестивалю.