Профілактика виробничого травматизму в IV кварталі 2020 року

Протягом  IV кварталу 2020 року  до Скадовського  відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області  надійшло 1 повідомлення від Інституту рису НААНУ та  8 екстрених повідомлень  від КНП «Скадовська ЦРЛ» про гостре профзахворювання COVID-19. У порівнянні з відповідним періодом минулого року відбулося збільшення на 1 нещасний випадок пов'язаний з виробництвом. В IV кварталі 2020 року проведено  2 розслідування по  гострим профзахворюванням COVID-19, з них 1 випадок гострого профзахворювання COVID-19 комісія з розслідування  пов'язала  з виробництвом, та знаходяться в стадії розслідування 6 випадків гострого профзахворювання COVID-19.

Для вивчення стану умов і безпеки праці на підприємствах, установах та організаціях Скадовського та Каланчацького районів страховим експертом з охорони праці відділення організовані і проведені, відповідно до затверджених планів робіт,  4 планові  та 2 позапланові перевірки стану охорони праці та профілактичної роботи на підприємствах та в їх відокремлених підрозділах. В ході перевірок на цих підприємствах були виявлені  77 порушень нормативно - правових актів з охорони праці.

Протягом зазначеного періоду страховим експертом з охорони праці відділення спільно з керівниками,  службами охорони праці та іншими  відповідальними спеціалістами підприємств  були організовані і проведені  8 нарад   з питань  організації роботи  та профілактики нещасних випадків в КУ "Скадовський РЦКРДІ "Надія", СТОВ "Заповіт Ілліча", Каланчацькій підстанції  екстреної швидкої медичної допомоги, КНП «Обласний ТЦЕМД та МК» ХОР, ДЮСШ Скадовського району ХОО ФСТ"Спартак" та ін.

З метою  запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим видам загрози здоров’ю працюючих, страховим експертом з охорони праці відділення надано 59 консультацій з питань дотримання вимог нормативних актів з питань охорони праці на підприємствах підпорядкованих районів. Службам охорони праці та відповідальним особам з охорони праці  на  підприємствах Інституту рису НААНУ, Ф/Г "Максименко", КЗ Ясла/садок №3 "Дзвіночок", ФОП ТиршуА.В., Ф/Г"Грін Лайф-СК", ФОП Березовська К.С., ФОП Бурячок В.А. та іншим надана методична допомога  по  доопрацюванню СУОП, а саме: розроблення  положень про службу охорони праці, порядку проведення навчання і перевірку знань з питань охорони праці,   програм навчання та стажування працівників, інструкцій з охорони праці по професіям; розробленні колективних,  комплексних та  профілактичних заходів.  Також внесені пропозиції по проведенню атестації робочих місць за умовами праці, проведення медичних оглядів, забезпечення працівників ЗІЗ та інше. Під час проведення таких заходів було розповсюджено 138 одиниць нормативно – правових  актів  з охорони праці

З 01.10.2020 р. по 31.12.2020 р. на  сайтах Скадовської та  Каланчацької РДА,  Мирненської та  Каланчацької ОТГ розміщення інформаційні матеріали про підсумки роботи Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області та профілактику виробничого травматизму за 9 місяців 2020 р., про  відзначення Міжнародного Дня людей з обмеженими можливостями, поновлення виплат потерпілим на медико - соціальні послуги та інформація про рекомендації з догляду за пацієнтом з COVID-19 в домашніх умовах. Страховим експертом з охорони праці  відділення прийнято участь у роботі  9 комісій з питань охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях, а саме: Красненська сільська рада, КЗ Ясла/садок №3 "Дзвіночок", КНП "Скадовська ЦРЛ"  та ін. Також  прийнято участь у засіданні 2 комісій  з навчання та перевірки знань з питань з охорони праці 49 працівників ОЗ НВК"Скадовська "Академічна гімназія".

З питань запобігання випадкам виробничого травматизму та організації профілактичної роботи просимо звертатись до Скадовського відділення управління виконавчої дирекції онду соціального страхування України в Херсонській області  за телефоном: (05537) 5-31-83.