Підписання декларацій про вибір лікаря триває

В Україні з квітня 2018 року розпочалася національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». По всій країні пацієнти підписують декларації про вибір лікаря первинної медичної допомоги.

Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Підписуючи декларацію з конкретним лікарем, він повідомляє державу в особі Національної служби здоров’я, що плата за обслуговування має надходити в медзаклад, де той працює.

Проте, декларація не підписується «раз і назавжди»: пацієнт зможе укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію, достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються в системі.

Пацієнт вільний у своєму виборі не обов’язково підписувати декларацію за місцем реєстрації чи проживання.

Лікар може відмовити пацієнтові у підписанні декларації якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1800 пацієнтів, терапевт – 2000 пацієнтів, педіатр – 900 пацієнтів.

Інформація про лікарів міської амбулаторії розміщена на стенді біля реєстратури на І поверсі будівлі поліклініки.

На підготовчому етапі: придбали 18 комп’ютерів, 10 багатофункціональних пристроїв, провели мережу Інтернет до всіх сільських амбулаторій, усі лікарі мають цифровий електронний підпис.

На сьогоднішній день усі лікарі первинної ланки укладають декларації з населенням. Станом на 10.08.2018 р. заключили декларації з лікарями 14337 осіб, що становить 30,5% від населення району.

МОЗ України затвердив зміни до Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу. Декларації про вибір лікаря, підписані до набрання чинності змін, є дійсними і не анулюються. Лікар або реєстратор більше не зобов’язані виготовляти і зберігати копії документів, які надає пацієнт. При підписанні декларації пацієнт тільки показує один із документів, що посвідчують особу, та документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Нагадую, що для підписання декларації з лікарем вам необхідно взяти з собою: паспорт, ідентифікаційний код, мобільний телефон; для дитини до 14 років – свідоцтво про народження дитини.

Лікар або медична сестра введе ваші дані в електронну систему і на ваш мобільний телефон надійде смс-повідомлення з кодом. Цей код необхідно повідомити працівнику медзакладу.

З електронної системи роздрукують декларацію з вашими даними. Уважно перевірте, чи все вірно. Підпишіть 2 екземпляри роздрукованої інформації. Один примірник ви забираєте з собою, інший – залишається у лікаря. Працівник медзакладу підтверджує вашу декларацію своїм електронним підписом і відправляє в систему.

Я запрошую всіх жителів району в діючі амбулаторії загальної практики сімейної медицини (Скадовську, Антонівську, Красненську, Лазурненську, Новомиколаївську, Михайлівську та Благодатненську) для підписання декларацій з лікарями, які надають первинну медичну допомогу.

Доброго Вам здоров’я!