Потрібно виховати у суспільстві нетерпиме ставлення до домашнього насильства!
Насильство виступає одним із головних порушень прав людини, причини якого пов’язані з нерівним розподілом повноважень між жінками та чоловіками. Окрім безпосередньої шкоди для здоров’я та добробуту постраждалих, насильство має вагомі суспільні наслідки та психологічні для дітей, які є учасниками конфліктів.
На державному рівні проводяться заходи, які покликані захистити постраждалих від насильства та виховати нетерпиме ставлення членів суспільства до цього ганебного явища. У грудні 2017 року, були прийняті два вагомих закони: Закон України від 07 грудня 2017 року № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та Закон України від 6 грудня 2017 року № 2227-VIII «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».
Що означає «домашнє насильство»?
Відтепер, під термін «домашнє насильство» підпадають усі акти фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства вчинені між колишнім чи теперішнім подружжям чи людьми, які разом живуть чи жили.
Як тепер каратимуть кривдників?
Порушникам встановлена кримінальна відповідальність за вчинення домашнього насильства, що передбачає покарання у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин або арешт на строк до 6 місяців. Також передбачається обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до двох років.Будуть діяти заборони на дзвінки і листування з потерпілим, а також наближення на певну відстань. Кримінальна відповідальність встановлюється за примус до шлюбу. З цього моменту примушування до вступу в шлюб, до продовження примусово укладеного шлюбу, до вступу в співжиття без укладення шлюбу, до продовження такого співжиття, примус до переїзду в іншу країну з однією з вищезазначених цілей караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням чи позбавленням волі на строк до 3 років.
Якщо Ви або Ваші близькі, сусіди, або просто не байдужі Вам мешканці місцевих рад страждають від домашнього насильства, не потрібно це терпіти й приховувати, а краще звернутися за допомогою, а саме: Скадовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тел.(05537) 5-01-05, Скадовського відділення Новокаховського відділу головного управління національної поліції в Херсонській області тел..(05537) 5-02-02 або 102, Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства 116 123, Національної «гарячої лінії» з питань насильства та захисту прав дітей, тел. 8 800 500 335 або 386 (з мобільного), цілодобового телефону довіри з питань допомоги жертвам насилля у сім'ї тел. (044) 451-5-451. Необхідну юридичну консультацію або супровід Ви можете отримати в Скадовському бюро правової допомоги за адресою: м.Скадовськ, вул.Сергіївська, буд.4, каб. 4; тел..(05537) 5-46-21.
Справжнім кроком уперед у боротьбі проти домашнього та гендерно зумовленого насильства є створення в Херсонській області чотирьох мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі, які мають можливість реагувати на ситуації насильства у сім’ях, а саме виїжджати в населені пункти області для роботи з постраждалими та кривдниками. В разі необхідності звертайтесь за контактними номерами телефону 066736 87 94 , 066 758 96 21, 066 758 96 61, 095 512 97 90 та отримайте кваліфіковану психологічну допомогу, анонімність гарантується.