«Бабусина скринька»

Українці здавна славилися своїм особливим відчуттям прекрасного і здатністю найрізноманітнішими засобами передати красу і неповторність рідної землі. Та й хіба може бути інакше? Наш народ від природи щедро обдарований талантами і саме безмежна любов до свого краю надихає, дає наснагу і спонукає до створення власними руками справжніх шедеврів народної творчості.  Вони, ці оригінальні й неповторні роботи, вражають своєю щирістю і теплом, передають усю широту загадкової української душі. Це особливо важливо зараз, у час духовного оновлення і відродження нашої ментальності, на порозі воскреслої України. Саме тому знати, підтримувати і всіма засобами популяризувати творчість місцевих народних майстрів є сьогодні потрібною і  надзвичайно важливою справою.

Зовсім недавно, 27 липня, у самому серці привітного літнього Скадовська було відкрито «Містечко майстрів», у якому відбувся Всеукраїнський фестиваль майстрів народно-прикладного та декоративного мистецтва. Це стало знаковою подією для нашого району. Відтепер тут можуть експонувати свої витвори не тільки місцеві народні майстри, а й аматори з усіх куточків України. І ось 13 серпня у цьому мистецькому осередку відбулася ще одна не менш цікава і важлива подія – презентація книги-каталогу робіт скадовських народних майстрів «Бабусина скринька». Ініціатором її створення стала ГО «Скадовська районна організація організації ветеранів України», а випуск  видання став можливим за сприяння та фінансової підтримки Скадовської районної ради. Каталог знайомить із народними майстрами Скадовщини, які щедро дарують красу людям, заряджають їх творчою енергією та любов’ю до рідної землі. Книга містить фото кращих творчих робіт та їх авторів.

Презентація видання пройшла у теплій та дружній атмосфері. Серед запрошених, крім самих умільців, були представники органів влади, місцевого самоврядування та громадських організацій. У ході зустрічі лунали щирі слова подяки майстрам та побажання подальших творчих злетів, а мистецькі колективи районного будинку культури подарували всім присутнім музичні виступи та гарний настрій. І, звичайно ж, найбажанішим подарунком для учасників зустрічі стала щойно видана книга «Бабусина скринька». Захід відбувся у переддень святкування Маковія, тому доречним стало частування усіх запрошених традиційними для цього дня смаколиками за святково прикрашеними столами.

Зичимо усім творчого натхнення! І нехай мистецтво завжди нам дарує радість, красу і додає смаку життя!