З 01 грудня черговий перерахунок пенсій

Державним бюджетом на поточний рік двічі змінювався прожитковий мінімум, перше підвищення пенсій на виконання відповідного закону проведено в липні (1435 грн), наступне - з грудня поточного року. Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 01.12.2018 встановлено на рівні 1497 грн.  Органами Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснюється підготовка для  проведення перерахунку пенсій з урахуванням нового розміру прожиткового мінімуму для забезпечення виплати пенсії в нових розмірах.

Перерахунок не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України (крім випадків повідомлення про працевлаштування чи звільнення з роботи).

Перерахунку підлягатимуть мінімальні розміри пенсій, призначені відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, у жінок – 20 років страхового стажу (якщо пенсія призначена до 01.10.2011), та мінімальний розмір пенсії за наявності у чоловіків 35, у жінок – 30 років страхового стажу (якщо пенсія призначена після 01.10.2011) встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Перераховано буде доплату за понаднормативний стаж (за кожний повний рік понад 25 (35) років для чоловіків та понад 20 (30) років для жінок), яка визначається у відсотках від мінімального розміру пенсії.

Перераховано також будуть пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій та інвалідам-чорнобильцям. З 01.12.2018 їхні пенсійні виплати не можуть бути меншими:

- для інвалідів війни І групи та інвалідам війни ІІ та ІІІ груп інвалідності, учасникам бойових дій, які досягли 85 річного віку,  у інвалідів-чорнобильців І групи – 4266,45 грн (1497 грн х 285%); Зростання 128,25 грн;

- для інвалідів війни  та інвалідів-чорнобильців ІІ групи – 3817,35 грн (1497 грн х 255%); Зростання 114,75 грн;

- для інвалідів війни та інвалідів-чорнобильців ІІІ групи – 3368,25 грн. (1497 грн х 225%); Зростання 101,25 грн;

- для учасників бойових дій – 2470,05 грн. (1497 грн. х 165 %). Зростання 74,25 грн.

Пенсія за особливі заслуги перед Україною нараховується понад мінімальні пенсійні виплати цим категоріям громадян.

Перерахунку підлягають розміри надбавок та підвищень до пенсій, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму, а саме:

- підвищення ветеранам війни;

- підвищення жертвам нацистських переслідувань;

- надбавка на утриманців відповідно до “військового” Закону;

- статусні підвищення особам, яким виповнилося 100 років;

- пенсії за особливі заслуги перед Україною;

- державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.

Також будуть перераховані мінімальні пенсійні виплати особам, які отримують пенсію як за військовим Законом, так і за  Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (не менше 1497,00 грн).

Мінімальний розмір пенсії непрацюючих осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” становить 4491 грн (1497 грн х 3). Зростання – 135 грн.

Це ті працівники, які відпрацювали на підземних роботах не менше                  15 років (для чоловіків) та 7,5 років (для жінок), розмір пенсії яких встановлюється за Законом не нижче трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність.

Також будуть перераховані пенсії у зв’язку із втратою годувальника відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. З  грудня мінімальний розмір пенсії на одного утриманця не може бути меншим за 1497 грн; на двох утриманців – 1796,40 грн (1497 грн х 120 %); на трьох і більше утриманців – 2245,5 грн (1497 грн х 150 %).

Перераховано мінімальні пенсії у зв’язку з втратою годувальника особам, які отримують пенсії за “військовим” Законом (мінімальний розмір пенсії у зв’язку із втратою годувальника за “військовим” Законом не може бути меншим за 2994 грн. (1497 грн х 2) на одного утриманця). До 01 грудня такий розмір становив 2904 грн (зростання  90 грн).

Розмір надбавки до пенсії згідно статті 13 Закону України “Про  донорство крові та її компонентів”, який  встановлюється у розмірі 10 % від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць зросте із 177 грн до 185,30 грн.

Тож суми, на які зростуть пенсійні виплати у кожної особи будуть індивідуальні, а саме залежні від складових пенсійної виплати, які напряму розраховуються від величини прожиткового мінімуму. Про результати проведеного перерахунку можна буде говорити після нарахування пенсії грудня, наприкінці листопада місяця.