Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Типові помилки у заявах-розрахунках страхувальників, які надходять до Фонду соціального страхування України в Херсонській області

       Згідно зі статтею 10 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105, зі змінами та доповненнями (далі - Закон №1105), Фонд соціального страхування України має право перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів Фонду.

     На виконання Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018 № 12, робочий орган виконавчої дирекції Фонду або його відділення після надходження заяви-розрахунку від страхувальника здійснюють перевірку інформації, наведеної в ній, зокрема, правильність нарахування виплат, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі - ДРЗДСС), дані про сплату ним єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.  У разі виявлення помилок або недостовірних відомостей заява-розрахунок повертається страхувальнику з рекомендаціями щодо їх усунення.

     Використання даних ДРЗДСС дає можливість Фонду отримувати більш детальну інформацію, а саме: про наявність трудових відносин застрахованої особи зі страхувальником, дані про нараховану їй заробітну плату, кількість відпрацьованих днів в розрахунковому періоді. Це, у свою чергу, дає можливість посилити контроль за правильністю нарахування виплат з метою недопущення неправомірних витрат.

Найпоширенішими помилками, які допускають страхувальники у заявах-розрахунках, є:

  • невідповідність розрахунку середньої заробітної плати даним, що містяться у звіті про суми нарахованої заробітної плати (невірне застосування норм п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266, зі змінами та доповненнями (далі - Порядок № 1266);
  • невірне визначення розрахункового періоду (п.п. 25-28 Порядку № 1266);
  • невірне визначення кількості днів, які сплачуються за рахунок коштів Фонду (оплата з шостого дня) (ч. 2 ст. 22 Закону № 1105);
  • невідповідність страхового стажу та розміру допомоги (ст. 24 Закону № 1105);
  • невірне визначення розміру середньоденної допомоги у випадку, коли  застрахована особа має страховий стаж  менше  6  місяців  протягом  12 місяців  перед  настанням страхового випадку (ч. 4 ст. 19 Закону №1105, п. 29 Порядку № 1266);
  • невірне відображення загального страхового стажу та страхового стажу за останні дванадцять місяців (в повних місяцях).

     Також допускаються інші помилки в оформленні заяв-розрахунків, а саме: невірний номер та серія листка непрацездатності, невідповідність прізвища, ім’я, по батькові застрахованої особи, невірне зазначення юридичної адреси, номерів рахунків, відсутність підписів відповідальних осіб тощо.

     Наголошуємо керівникам, головним бухгалтерам та головам комісій (уповноваженим) із соціального страхування підприємств, установ та організацій на необхідності заповнення заяв-розрахунків відповідно до нормативно-правових актів Фонду.  

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора