Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Крим – це Україна

         До 6-ї річниці тимчасової окупації (анексії)  Автономної Республіки Крим та м. Севастополя спільними зусиллями комунальних закладів культури, а саме:  «Скадовська ЦБС»,  «Скадовський РБК ім. Шевченка» та «Дитяча школа мистецтв» проведено  тематичний екскурс «Крим – це Україна»,  на який завітали очільники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району і міста,  представники трудових колективів,  здобувачі загальної середньої освіти, а також військовослужбовці ЗСУ.

                          Заступник голови Скадовської РДА Валентина Головата, звертаючись до присутніх,  наголосила, що запровадження  Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, з метою вшанування мужності та героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України має велике значення як для всієї України, так і жителів Криму. Тепер ми маємо гарну нагоду висловити  подяку всім кримчанам, які в надзвичайно складних умовах не переривають свого громадянського та духовного зв'язку зі своєю справжньою Батьківщиною – Україною, і щиро віримо в те, що Крим і Україна будуть разом.

По закінченню виступу, вона передала військовим подарунки та солодощі, зібрані активістами у ході тижневої акції.

                        Серед них, був військовослужбовець морської піхоти,  який на момент окупації ніс службу у АРК. Він поділився спогадами про ті події та власними роздумами. В той час кожен  офіцер, солдат, матрос постав перед вибором: залишитись вірним українському народові до кінця, не зрадивши присязі на вірність Батьківщині або ж перейти на бік окупанта. Він обрав – перший,   не дивлячись на те, що спокуса була велика –  обіцяли вищі зарплати, житло, забезпечення….  Такі військові – гідний приклад для наслідування, який вселяє віру та надію на те, що жовто-блакитний прапор знову замайорить над нашим Кримом.  А стійкість Олега Сенцова, Ахтема Чийгоза, Володимира Балуха і тисяч інших кримчан, які не відступили і  не здалися надихають не дають шансів на зневіру.

Тим, хто любить Крим всім серцем, сумує за ним, або ж хоче більше дізнатись про ці історичні події, було запропоновано огляд друкованих видань «із атмосферою півострова», які «побачили світ» протягом останніх шести років. Це  поезія, проза,  публіцистика,  переклади українською і кримськотатарською мовами.

Одна з них «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму». Ось що говорить про назву авторка  видання Наталія Гуменюк: «В українській мові є два слова «загублений» і «втрачений». Втратити – це коли назавжди, а «загубити» – не таке сильне слово. Ти міг йти дорогою і загубити ключ, гаманець, бо був у сум’ятті. Загублене можна просто знайти, якщо дуже постаратись».

Ми обов’язково знайдемо наш Крим.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора