Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Погашення заборгованості по страхових та єдиному внесках - гарантія соціального захисту

На сьогодні наявність страхового стажу є основною умовою для  призначення пенсійних  та інших соціальних виплат, гарантованих Конституцією України.

Діючим законодавством встановлено пряму залежність розміру пенсії від величини страхового стажу та  офіційно нарахованої  заробітної плати.

Починаючи з  01 січня 2018 року, страховий стаж, необхідний для призначення пенсії,  складає 25 років і надалі він збільшуватиметься.  Для тих, хто досягне пенсійного віку в 2019 році – це 26 років, у 2020 році – 27 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років.

При розрахунку розміру пенсії враховуються лише ті періоди роботи працівника, за  які щомісяця сплачені кошти в сумі не менше мінімального страхового внеску, який у  2018 році складав 819 грн 06 коп,  а  з 01 січня  2019 року – 918 грн 06 коп.

На жаль, не всі страхувальники своєчасно сплачують єдиний внесок, внаслідок чого Пенсійний фонд України недоотримує  кошти,  які спрямовуються на пенсійні виплати. А найголовніше – працівникам таких недобросовісних роботодавців не зараховується страховий стаж, поки заборгованість не буде повністю погашена.

При цьому, якщо підприємством єдиний внесок за відповідний місяць сплачено частково, страховий стаж не буде зараховано жодному його працівнику. Це також стосується і фізичних осіб-підприємців.

Ухилення роботодавців від виконання зобов'язань зі сплати єдиного  внеску призводить не лише до порушення платіжної дисципліни, а й позбавляє  соціального захисту найманих працівників.

Не повинні залишатись осторонь і самі працівники, бо йдеться про їхні соціальні права. Кожний працюючий повинен не лише проявляти цікавість до того, як роботодавець сплачує обов’язкові платежі від нарахованого фонду оплати праці, а й у разі  неналежного виконання роботодавцем своїх обов’язків – вимагати від нього повного погашення  заборгованості.

За бажанням, кожен працівник може самостійно перевірити повноту зарахування страхового стажу за даними реєстру застрахованих осіб, зареєструвавшись на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України або підключивши послугу СМС-інформування. Всі сервіси є абсолютно безкоштовними.

         Головне управління Пенсійного фонду України в області звертається до всіх керівників підприємств-боржників  та  підприємців – розрахуйтеся з  недоїмкою по страхових  та єдиному внесках. Лише  за умови  повного погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску, всі місяці  роботи будуть зараховані до страхового стажу кожного робітника!

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора