Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Надійний захист від кору - вакцинація

        В Україні триває спалах кору з 2017 року. За цей час більше 73 000 людей у різних регіонах України захворіли на кір. Головна причина спалаху — велика кількість людей, нещеплених проти кору. За 5 місяців 2019 року на кір в Україні захворіло понад 50 тис. осіб, проти 55 тис. осіб за 2018 рік, із них 2/3 діти.  Унаслідок хвороби померли 38 українців.

Кір — надзвичайно заразний і дуже швидко передається від хворої людини до здорової під час кашлю, чхання (повітряно-крапельним шляхом). Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Дев’ять із десяти нещеплених людей або тих, хто не хворів на кір, можуть занедужати після контакту із хворим. Від кору захищає лише специфічний імунітет, який формується завдяки вакцинації.

Захворювання може призвести до пневмонії, інфекції органу слуху (середнього отиту), запалення мозку (енцефаліту), а також до інвалідності та смерті. Особливо небезпечний кір для вагітних жінок.

Незважаючи на проведення з 2017 року додаткових заходів з імунізації проти кору дитячого населення, кількість нових випадків захворювання продовжує бути високою та існує ризик масового поширення захворюваності на кір у регіонах, де досі залишається велика кількість дітей, які пропустили планові щеплення в попередні роки. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжкий перебіг. Скадовський район є рекреаційною зоною, тому ризик завозу кору дуже високий з регіонів, де палає кір та малий відсоток щепленості проти кору. 

Тож єдиний надійний захист від кору — вакцинація.

Щеплення проти кору проводиться уже понад 50 років, за ці роки вакцинація зарекомендувала себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Щеплення 2 дозами вакцини захищають від кору.

Про що варто повідомити лікаря перед щепленням:

* підозрюєте що захворіли (висока температура, погане самопочуття)

* про ймовірність вагітності

* хронічні хвороби

Щеплення проти кору роблять вакциною КПК (від кору, паротиту і краснухи). В Україні для цього застосовують вакцини  «Пріорикс»/Ргіогіх (виробник Glaxosmithkline Biologicals S.A.Бельгія) та «М-М-Р II/М-М-RII (виробник Merck & Со., Inc., США). Обидві вакцини гарантовані державою безоплатно в рамках Національного календаря профілактичних щеплень. Вони безпечні, ефективні та якісні, прекваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), найавторитетнішою інституцією світу у сфері охорони здоров’я.

Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація - у шість років. Імунізація проти кору також проводиться раніше нещепленим підліткам, які не хворіли кором, у віці 15-17 років і дорослим без обмеження віку за епідемічними показами.

За підсумками 2018 року по Скадовському району відсоток щеплених дітей декретованого віку, а саме, в 1 рік та 6 років – високий, відповідно 94,6% та 99,2%. Однак, реєструється значна кількість відмов у дітей, які нещеплені або щеплюються з порушенням календарного графіка, особливо серед дітей у віці 2-8 років – 62 відмови батьків від проведення імунізації. Серед причин: релігійні переконання, недовіра до імунобіологічних препаратів, захворюваність дітей, занепокоєння від можливих поствакцинальних реакцій.

 Статті Закону України націлюють на проведення профілактичних щеплень дітям, особливо в організованих колективах. Верховний Суд України своїм рішенням підтвердив, що вакцинація є обов’язковою, а невакцинованим дітям не можна відвідувати організовані дитячі заклади.

Підсумовуючи вищесказане медики наголошують на важливості проведення додаткової посиленої імунізації, а саме: серед дітей дошкільного та шкільного віку, студентів середніх та вищих навчальних закладів без обмежень по віку, а також серед дорослих, серед груп професійного ризику (медичних працівників, працівників освітніх закладів, немедичних працівників закладів охорони здоров’я тощо).

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора