Аналіз виробничого травматизму та профілактичної роботи в 2019 році.

Оцінка стану виробничого травматизму за показниками у сфері охорони праці працівників та запобіганні випадкам виробничого травматизму на підприємствах, в установах та організаціях Скадовського та Каланчацького районів показала зменшення нещасних випадків на 50% у порівнянні з минулим роком. Так, Скадовським відділенням, у 2018 році було зареєстровано 4 нещасних випадки,  з   них 3 випадки визнані  пов’язаними  з  виробництвом   (ДП «ДГ Інститут рису НААНУ» Скадовського району, ТОВ «Таврида Плюс» та  ПАТ «БМУ- 24» Каланчацького району) та 1 випадок визнаний не пов’язаним з виробництвом (Скадовське управління водного господарства). Протягом 2019 року відділенням зареєстровано 2 нещасних випадки, з них 1 випадок  пов’язаний з виробництвом  (ФОП Павленко І.М. Скадовський район) та 1 випадок не пов’язаним з виробництвом (Каланчацьке  управління водного господарства).

Одним із основних завдань Фонду є профілактика виробничого травматизму, яка повинна забезпечити зниження рівня травматизму та в кінцевому результаті створити такі умови, при яких неможливе травмування робітників під час виконання виробничих завдань. Фонд у співпраці з роботодавцями, службами охорони праці підприємств, установ та організацій, профспілками, представниками органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування забезпечує виконання в повному обсязі запланованих заходів, направлених на вирішення вище вказаних завдань.

У поточному році страховим експертом з охорони праці відділення проведено 16 планових та 3  позапланові перевірки стану охорони праці та профілактичної роботи  на підприємствах, в організаціях та установах підпорядкованих районів. Відмічається зменшення кількості виявлених порушень законодавства з питань охорони праці та загальнообов'язкового соціального страхування   (282 порушення - у 2019р., проти  444 - у 2018р).

Протягом 2019 року, страховим експертом з охорони праці відділення, взято участь  в 5 семінарах, 6 круглих столах та  34 нарадах з питань охорони праці з керівниками, спеціалістами та відповідальними особами за охорону праці  підприємств, установ та організацій підпорядкованих районів. Службам охорони праці надано 240 консультацій з питань впровадження та доопрацювання СУОП на 42 підприємствах. Прийнято участь у засіданні 22  комісій з питань охорони праці та перевірки знань 265 працівників підприємств зайнятих на роботах з підвищеної небезпеки. На підприємствах Скадовського та Каланчацького районів розповсюджено агітаційні листівки до Дня охорони праці та  інші нормативно – правові  акти з охорони праці. За активної участі страхового експерта з охорони праці  відділення пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці керівники, спеціалісти та  відповідальні особи за стан охорони праці підприємств, установ та організацій підпорядкованих районів в кількості 145 осіб.

З питань запобігання випадкам виробничого травматизму та організації профілактичної роботи просимо звертатись до Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області  за телефоном: (05537) 5-31-83.