Головні домінанти національно-патріотичного виховання

16 березня 2018 року за планом роботи комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет» в Улянівській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов семінар заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів та класних керівників «Діяльність закладу щодо утвердження в свідомості особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного  та історичного надбання України».

Перебіг заходу передбачав опрацювання теоретичного матеріалу, вироблення рекомендацій та упорядкування методичного кейса, презентацію з досвіду роботи закладу, показовий захід та екскурсію в шкільну світлицю.

Мітюхіна Н.В., методист установи, зупинилася на  питанні «Формування у школярів  ціннісного ставлення до суспільства й держави – головна домінанта національно-патріотичного виховання»; провела інтерактивну вправу «мозаїка», під час якої визначалися основні дефініції дев’яти ключових принципів  національно-патріотичного виховання; у групах присутні створювали орієнтовний плани заходів з національно-патріотичного виховання за розділами; працювали над тестами «Як добре ви знаєте Закон України «Про освіту».

Заступник директора з виховної роботи закладу Олена Невмержицька зосередила увагу присутніх на діяльності закладу щодо утвердження в свідомості особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного  та історичного надбання України, проілюструвала виступ матеріалами із практики роботи.

Галина Мартинюк провела екскурсію шкільною  світлицею, підкреслила важливість її виховної  ролі у формуванні  громадянської зрілості та національної свідомості.

Яскраво та неповторно пройшов показовий захід «Свято вареників», на якому були присутні військові восьмої реактивної артилерійської батареї, що базується поблизу села Новомиколаївки та Надія Твердохліб, сільський голова. Несподіванкою став своєрідний подарунок воїнам, який власними руками виготовили вчителі та учениці школи – вареники, які нагадають нашим воїнам про тепло сердець, рідні домівки та найближчих рідних людей.

Організацію та проведення подібних заходів хочеться проілюструвати словами відомого оратора Античності Цицерона: «Для нас дорогі батьки. Дорогі діти,близькі, родичі. Але всі уявлення про любов до чого-небудь поєднані в одному слові - Вітчизна».

Підсумовуючи роботу, учасники виробили рекомендації, уклали методичний кейс на допомогу в практичній роботі під час організації виховного процесу в закладах загальної середньої освіти.