Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Материнська любов - найважливіша!

            Складна соціально-економічна ситуація в українському суспільстві безпосередньо впливає на один з найбільш важливих його елементів – українські сім’ї (їх норми, цінності), відображається на загальному соціальному контексті, формуючи середовище, в якому ці сім’ї існують. Нажаль, сім’я і шлюб все більше втрачають свої соціальні функції. Саме сімейні проблеми та конфлікти спричиняють значну кількість негативних явищ, з яких найшвидше зростає явище біологічного і соціального сирітства.

       Службою у справах дітей Скадовської  районної державної адміністрації вживаються заходи щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  до пріоритетних форм, а саме:

  -  протягом  2018 року та початку 2019 року передано  під  опіку/піклування-16  дітей;

  - виховуються у прийомних сім'ях та дитячому  будинку сімейного типу   – 34 дітей

  - в державних інтернатних  закладах області  перебуває 8 дітей.

       Опіка та піклування встановлюється з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів дітей. Опіка, піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, встановлюється на підставі рішення районної державної адміністрації або суду. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років, а піклування – над дитиною у віці чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Законодавством України визначено, що опікун чи піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника.

        Найкращою із всіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування є усиновлення дитини, тобто прийняття її у сім’ю на правах рідної. Тільки ця форма влаштування з усіх існуючих має наслідком втрату дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та їхніх біологічних дітей. Дитина може бути усиновлена з будь-якої форми влаштування: опіки, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, інтернатного закладу, якщо вона перебуває на обліку як дитина, котра підлягає усиновленню. Якщо громадяни України бажають усиновити дитину, вони повинні перебувати на обліку служби у справах дітей за місцем проживання. Усиновлення здійснюється в судовому порядку, тобто суд розглядає заяву майбутніх усиновителів і приймає відповідне рішення. Кількість дітей при усиновленні законодавство не обмежує. Службою проводиться роз'яснювальна робота серед населення району щодо популяризації сімейних форм виховання, в тому числі усиновлення.

            Протягом 2018 року рішеннями Скадовського районного суду  було усиновлено 2 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування.

            Також одним із напрямків влаштування дітей до сімейних форм виховання є створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Прийомна сім’я – це сім’я або одинока особа, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейного виховання та спільного проживання від п’яти до десяти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Особи, які беруть на себе зобов’язання щодо дітей, набувають статусу прийомних батьків або батьків-вихователів. При влаштуванні різниця у віці батьків і дітей має бути такою, щоб на час досягнення обома батьками пенсійного віку всі вихованці досягли віку вибуття із дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім’ї. Вихованці дитячого будинку сімейного типу та прийомні діти виховуються в сім’ї до досягнення вісімнадцятирічного віку (повноліття), а у разі продовження навчання у професійно-технічних чи вищих навчальних закладах до 23 років або до закінчення навчання. Для утримання, виховання, навчання, лікування, харчування дітей-вихованців, прийомних дітей, батьки-вихователі та прийомні батьки одержують державну соціальну допомогу та грошове забезпечення. Рішення про створення дитячого будинку сімейного типу чи прийомної сім’ї приймається районною держадміністрацією на підставі заяви особи або осіб, які виявили бажання створити такий будинок, з урахуванням результатів обов’язкового навчання та подання районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, а також висновку служби у справах дітей про наявність умов для створення такої сім’ї.

            В Скадовському  районі  функціонують 10 прийомних сімей  у яких виховується 15 дітей та три дитячі будинки  сімейного типу, в яких виховується 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

        Для повного та гармонійного розвитку особистості дітям необхідно зростати у сімейному оточенні, в атмосфері щастя, добра, любові та розуміння. Право дитини на сім’ю закріплено на законодавчому рівні – в Конвенції ООН про права дитини, Конституції України, Сімейному кодексі України тощо. У разі, якщо дитина залишилась сиротою або позбавлена батьківського піклування, вона має право відповідно до чинного законодавства бути насамперед усиновлена або влаштована під опіку, піклування, у прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу. Саме ці форми влаштування дитини є сімейними, тобто дають змогу дитині виховуватись і зростати в сім’ї.

        Якщо ви хочете подарувати надію на дитинство та світле майбутнє покинутій долею дитині і маєте бажання взяти на виховання дитину в сім’ю, звертайтеся до служби у справах дітей Скадовської районної державної адміністрації, за адресою:

вул.  Олександрівська, м. Скадовськ,  34, Херсонська область,  тел.  (05537)5-32-33.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора