Які професії планують обрати випускники Скадовщини

25 червня в Україні стартувала основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Незабаром вчорашні учні обиратимуть навчальні заклади для вступу. Які ж професії обрали школяри Скадовщини, ким бажають бути в майбутньому, що спонукає їх обирати саме ці професії?

Цей навчальний рік був незвичайним, три місяці українські школи були на дистанційному навчанні через карантин. Але до оголошення карантину в школах міста та району фахівцями Скадовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості активно проводились заняття з профорієнтації.

З метою виявлення основних критеріїв вибору професій, за бажанням, серед учнів 9 та 11 класів навчальних закладів Скадовського району протягом 2019-2020 навчальних років було проведено анкетування. В анкетуванні взяли участь 118 учнів 11-х класів та 72 учня 9-х класів наступних шкіл: Лазурненської ЗОШ, Михайлівської ЗОШ, Новомиколаївської ЗОШ, Широківської ЗОШ, Олександрівської ЗОШ, Скадовської СЗОШ «Академія творчості», Скадовської ЗОШ №3.

За результатами опитування найбільше у майбутній професії шкільну молодь приваблює:

1. реалізація своїх інтересів, нахилів та здібностей (49,5%),

2. заробітна плата (43,2%),

3. перспективність та професійна кар’єра (40,5%),

4. цікава і змістовна робота (40,5%).

На думку учасників анкетування, основний вплив на вибір професії має: інформація з Internet (36,8%), власне бажання та зацікавленість професією (29,5%), думка батьків (24,7%), поради та зразок друзів, знайомих (16,8%), інформація з книг, телевізійних програм, журналів, газет (14,2%), рекомендації шкільного психолога, соціального педагога, вчителів (4,7%).

На сьогодні найбільшою популярністю серед учнів користуються такі напрямки діяльності:

1. юридична сфера та служба в поліції (13,2%),
  2. медицина (12,1 %),
  3. сфера обслуговування (11,6 %),
  4. педагогіка (6,8%),
  5. ІТ-сфера, телекомунікації та зв’язок (6,3%),
  6. виробництво (6,3%),
  7. мистецтво (3,7%),
  8. психологія (2,1%),
  9. дизайн (2,1%).

Отже, підводячи підсумки анкетування учнів, можна сказати, що більшість учнів планують обирати майбутню професію за власними інтересами, спираючись на можливість займатися улюбленою справою та високу заробітну платню.