Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Які професії планують обрати випускники Скадовщини

Фото без опису                25 червня в Україні стартувала основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Незабаром вчорашні учні обиратимуть навчальні заклади для вступу. Які ж професії обрали школяри Скадовщини, ким бажають бути в майбутньому, що спонукає їх обирати саме ці професії?

Цей навчальний рік був незвичайним, три місяці українські школи були на дистанційному навчанні через карантин. Але до оголошення карантину в школах міста та району фахівцями Скадовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості активно проводились заняття з профорієнтації.

З метою виявлення основних критеріїв вибору професій, за бажанням, серед учнів 9 та 11 класів навчальних закладів Скадовського району протягом 2019-2020 навчальних років було проведено анкетування. В анкетуванні взяли участь 118 учнів 11-х класів та 72 учня 9-х класів наступних шкіл: Лазурненської ЗОШ, Михайлівської ЗОШ, Новомиколаївської ЗОШ, Широківської ЗОШ, Олександрівської ЗОШ, Скадовської СЗОШ «Академія творчості», Скадовської ЗОШ №3.

За результатами опитування найбільше у майбутній професії шкільну молодь приваблює:

1. реалізація своїх інтересів, нахилів та здібностей (49,5%),

            2. заробітна плата (43,2%),

            3. перспективність та професійна кар’єра (40,5%),

            4. цікава і змістовна робота (40,5%).

 

На думку учасників анкетування, основний вплив на вибір професії має: інформація з Internet (36,8%), власне бажання та зацікавленість професією (29,5%), думка батьків (24,7%), поради та зразок друзів, знайомих (16,8%), інформація з книг, телевізійних програм, журналів, газет (14,2%), рекомендації шкільного психолога, соціального педагога, вчителів (4,7%).

На сьогодні найбільшою популярністю серед учнів користуються такі напрямки діяльності:

  1. юридична сфера та служба в поліції (13,2%),
  2. медицина (12,1 %),
  3. сфера обслуговування (11,6 %),
  4. педагогіка (6,8%),
  5. ІТ-сфера, телекомунікації та зв’язок (6,3%),
  6. виробництво (6,3%),
  7. мистецтво (3,7%),
  8. психологія (2,1%),
  9. дизайн (2,1%).

 

Отже, підводячи підсумки анкетування учнів, можна сказати, що більшість учнів планують обирати майбутню професію за власними інтересами, спираючись на можливість займатися улюбленою справою та високу заробітну платню.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора