03 грудня 2018року – Міжнародний день людей з інвалідністю

У 1992 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 03 грудня Міжнародним днем людей з інвалідністю. Україна була однією з перших держав, які відгукнулись на заклик ООН щодо щорічного проведення цього свята та закріпили його святкування на законодавчому рівні. Зокрема, 28 листопада 1992 року було прийняте Розпорядження Президента України «Про відзначення Міжнародного дня інвалідів в Україні», а 27 листопада 1993 року – Указ Президента України «Про Міжнародний день інвалідів в Україні».

Метою проведення Дня людей з інвалідністю є  забезпечення належних умов для реалізації громадянських, соціальних, економічних та культурних прав і законних інтересів людей з інвалідністю, недопущення їх дискримінації, виховання поваги до особливостей таких людей, визнаючи пріоритетність міжнародних стандартів з інтеграції людей з інвалідністю у життя суспільства та враховуючи вимоги Конвенції ООН про права інвалідів.

Державою розроблені та діють на законодавчому рівні різні види допомоги, соціальної підтримки та реабілітації людей з інвалідністю. Роботу по забезпеченню реалізації державної політики у сфері, що стосуються осіб з інвалідністю - постраждалих на виробництві покладено на Фонд соціального страхування України.

У Скадовському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області, станом на 01.12.2018 року, перебуває на обліку та обслуговуванні  130 потерпілих та членів їх сімей ( у т.ч. 25 осіб  переселенців з Донецької та Луганської областей). За січень - листопад 2018 року відділенням виплачено 3739,127 тис. грн. щомісячних страхових виплат  (враховуючи тимчасово переміщених осіб). Одна особа отримала одноразову допомогу у сумі 119,03 тис. грн.

Крім відшкодування матеріальної шкоди відділенням вирішуються питання пов'язані із забезпеченням інвалідів медико-соціальними послугами. За 11 місяців 2018 року на забезпечення медико-соціальними послугами потерпілих відділенням витрачено 350,9 тис. грн. Потерпілі на виробництві були забезпечені наступними медико-соціальними послугами :

- відшкодування  витрат на різні види догляду отримали 4 особи з інвалідністю;

- лікування у медичних закладах отримали 6 потерпілих;

- медикаменти отримали 5 потерпілих;

- санаторно-курортним лікуванням забезпечено 3 особи з інвалідністю;

- протезно-ортопедичні вироби отримали 6 потерпілих .

Спеціалістами відділення постійно надаються інформаційні послуги потерпілим, що  постраждали на виробництві. Отримати консультацію  з будь-яких питань, які входять до компетенції Фонду соціального страхування України можна зателефонувавши  або звернувшись до відділення за адресою: м.Скадовськ, вул.Олександрівська,19 ((05537) 5-31-83) та с.м.т. Каланчак, вул. Херсонська,1((05530) 3-16-73).

Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед ними, потребу захисту та підтримки. Люди з інвалідністю – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти. І хто допомагає. Переймаючись буденними проблемами ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров'я та не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з інвалідністю і вони потребують щоденної допомоги та уваги.