Встановлення категорій готелів

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 26 липня 2018 року № 607, якою внесено зміни до Порядку встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 803, та встановлено, що сертифікація та оцінювання готелю здійснюється органами із сертифікації , акредитованими для виконання робіт із сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) в установленому законом порядку.

Відповідно до Положення про Національне агентство з акредитації України , затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 02 лютого 2017 року № 161, національним органом з акредитації є Національне агентство з акредитації України (НААУ).

Перелік органів із сертифікації, акредитованих НААУ для виконання робіт із сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання), розміщено на офіційному сайті НААУ (https://naau.org.ua).

Згідно з частиною п’ятою статті 19 Закону України «Про туризм» забороняється надавати послуги з розміщення без наявності свідоцтва про встановлення відповідної категорії.