22 травня-Міжнародний день біологічного біорізноманіття!

В 1992 році була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття на спеціальній Конференції з прийняття узгодженого тексту даного документа.     Починаючи з 1994 року і до 2000 року Міжнародний день біорізноманіття відзначався 29 грудня, тобто в день, коли вступила в силу Конвенція про біологічнерізноманіття. 20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (International Day for Biological Diversity).

Біологічне різноманіття, або біорізноманіття, – це термін, який використовується для опису різноманітності життя на Землі в усіх її проявах. Існуюче сьогодні біорізноманіття є результатом еволюції, що триває мільярди років під впливом природних процесів і під все зростаючим впливом антропогенних факторів. Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та перебувають під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду та ін.

Зазначена подія в цьому році відбуватиметься під гаслом «Ми-частина рішенні», що є продовженням минулорічної теми «Наші рішення – в природі», яка послужила нагадуванням про те, що збереження біорізноманіття є відповіддю відразу на кілька викликів сталого розвитку-від природоорієнтованих рішень до клімату, від безпеки водних ресурсів до проблем здоров’я й харчування.

Більше інформації щодо Міжнародного дня біорізноманіття можна знайти за посиланнями https://www.cbd.int/biodiversity-day.