Оформлення електронного пенсійного посвідчення для військових пенсіонерів

Усі пенсіонери, які отримують пенсійні виплати через Державний Ощадний банк України, мають можливість отримати електронне пенсійне посвідчення. Донедавна пенсійне посвідчення виконувало виключно функцію документу, який засвідчує факт призначення пенсії, тобто підтверджує статус пенсіонера. Запровадження електронного посвідчення значно розширює можливості його користувача. Насамперед, документ поєднує в собі одночасно функції звичного для нас пенсійного посвідчення та банківської платіжної картки, що забезпечує чимало переваг для його власника.

Користуючись таким посвідченням можна одержати пенсійні кошти, здійснити оплату комунальних послуг, розрахуватися за покупку як безпосередньо в магазині, так і через Інтернет, отримати доступ до безлічі інших онлайн-сервісів. Електронне пенсійне посвідчення містить банківський платіжний додаток, який дозволяє отримувати повний спектр банківських послуг відповідно до правил платіжних систем та внутрішніх нормативних актів банківської установи. Цей документ може пред'являтися його власником для користування пільгами у праві на проїзд в громадському транспорті або для одержання знижки при розрахунку в торговельній мережі чи аптеках.

Завдяки тому, що електронне пенсійне посвідчення містить графічну та електронну інформацію про власника, а також ключі електронного цифрового підпису, за його допомогою пенсіонер може повноцінно користуватися всіма державними електронними сервісами, отримувати документи на веб-порталах органів влади та навіть не виходячи з дому переглядати інформацію про розмір пенсії, дані про страховий стаж, заробітну плату, сплачені страхові внески тощо. Власник такого посвідчення може подавати заяви до органів Пенсійного фонду, не відвідуючи їх особисто, а через особистий кабінет на офіційному сайті Пенсійного фонду (https://www.pfu.gov.ua).

Наразі отримати електронне пенсійне посвідчення можуть пенсіонери з числа одержувачів пенсійних виплат через Державний Ощадний банк України. Бажаючим отримати модернізований пенсійний документ слід звернутися особисто до сервісного центру Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання з паспортом, документом про реєстраційний номер облікової картки платника податків та фотокарткою розміром 30*25 мм для подання заяви. Заява формується автоматично із даних, наявних у базі Пенсійного фонду. Пенсіонерові необхідно її лише підписати.

Для виготовлення документу пенсіонерам, які бажають отримати нове посвідчення замість попереднього, можуть бути використані фото, наявні в базі даних Пенсійного фонду.

Виготовляє електронне пенсійне посвідчення, яке одночасно є платіжною карткою, Державний ощадний банк України та видається в обраному відділенні банку.