Соціальна підтримка людей з інвалідністю

В Україні 3 грудня щорічно відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю. В Скадовському районі на обліку перебуває 2406 осіб з інвалідністю, з них 163 дитини.

Відповідно до затверджених заходів та з метою надання всебічної підтримки вразливим верствам населення спеціалістами управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) протягом року надавалися роз’яснення з питань їх соціального захисту.

В результаті проведеної роботи відділеннями територіального центру соціальним обслуговуванням охоплено 467 малозахищених осіб зазначеної категорії,  з яких:

-  49 отримали комплекс соціальних послуг догляду вдома з придбання продуктів харчування, ліків, приготування їжі, введення домашнього господарства і т.ін.;

- 127 – послуги соціальної адаптації, консультації з питань їх соціального захисту, психологічної підтримки, проведення оздоровчого масажу та фізкультури, вимірювання артеріального тиску;

- 291 – за рахунок спонсорської допомоги небайдужих до чужої біди фермерів, отримали допомогу сільськогосподарською продовольчою продукцією на суму 72,3 тис. грн. Також їм надавалися послуги перукаря вдома, проводилася робота по утепленню вікон, дверей, забезпеченні та рубанні паливних дров, ремонту кранів, дахів будинків, покосу трави, копанню присадибних ділянок та інше. Санаторно-курортним лікуванням охоплено 3.

З різних джерел фінансування надано матеріальну допомогу на придбання ліків 17 особам на суму 14,3 тис. грн. Особливо нужденним, які потребували довготривалого лікування, надана допомога в оформленні та відправленні необхідних документів для розгляду на обласній комісії. За результатами розгляду, з обласного бюджету 30 особам перераховано 55,3 тис. грн.

В районному центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Надія» реабілітаційні послуги отримують 22 дитини зазначеної категорії.

Люди з обмеженими можливостями не вимагають чогось особливого, лише елементарне – можливість жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми. Надання їм щоденної підтримки і допомоги – реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього.