Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Електробезпека понад усе!

             Напевно, всі ви розумієте, наскільки важливою є для нас питання електробезпеки. Одне з небезпечних  явищ природи – блискавки, які теж мають електричну природу.  Підраховано, що в атмосфері Землі кожну секунду  відбувається близько 100 блискавок. Сьогодні міські споруди мають громовідводи, і тому у великих населених пунктах випадків ураження людини блискавкою дуже мало. Якщо раптом гроза застала вас на відкритому місці за містом, а поряд з вами немає жодного укриття від дощу, окрім самотнього дерева, під кроною якого так сухо і тепло, то запам'ятаєте, що під ним  у жодному випадку не можна ховатися. Тому що саме в це дерево, швидше за все, і вдарить блискавка. Пам'ятайте, що під час грози небезпечно також користуватися телефоном. Мобільний телефон під час дощу заземлений через вологе тіло людини, яке на мокрій землі стає провідником електричного струму. Тож телефон на час грозових явищ потрібно вимикати. Проте загроза ураження блискавкою не настільки велика, як можливість отримання електротравм на роботі, у побуті та  на вулиці. Адже тіло людини  є провідником і проходячи крізь нього, електричний  струм може викликати пошкодження життєво важливих  органів, а інколи  настає і смерть людини.

      Знаходячись на роботі, вулиці, дачі, в гаражі, пам'ятайте – провід, що лежить на землі, краще обійти  якнайдалі. Необхідно знати, що смертельно небезпечно не лише торкатися, але і підходити  ближче, ніж на 8 метрів до обірваного дроту  повітряної лінії, що лежить на землі. Від місця контакту обірваного проводу із землею струм поширюється кругами, між якими виникає смертельна крокова напруга. Не можна бігти від проводу, що лежить на землі та відривати ступні від землі і робити широкі кроки. Щоб уберегти себе, необхідно пересувати ступні ніг по землі не відриваючи їх одну від іншої і таким чином потроху виходити з круга. Якщо раптом когось уразило струмом, запам'ятайте, що можна зробити в цьому випадку. Необхідно негайно відключити електроустановку, до якої торкається людина за допомогою вимикача, рубильника, шляхом зняття запобіжників. Якщо неможливо швидко відключити електроустановку, то необхідно вжити заходів щодо відсторонення потерпілого від струмопровідних частин, до яких він торкається. Потрібно скористатися сухою палицею, дошкою або якимсь іншим предметом, який не проводить електричний струм, або за одяг відтягнути потерпілого на небезпечну відстань.

                 Основною умовою безпечного використання електроенергії  в побутових приміщеннях є справний стан ізоляції електропроводки, електроприладів, а також дротів, за допомогою яких електроприлади  вмикаються в електромережу. Не торкайтеся до нагрівальних елементів приладів, які увімкнені в мережу. Не чіпайте руками дріт з пошкодженою ізоляцією, не користуйтеся поламаними штепселями і розетками. Особливо обережними при  користуванні електроприладами необхідно бути у вологих приміщеннях з цегельними або бетонними підлогами, таких як підвали, ванні кімнати, туалети. В таких умовах небезпека ураження електричним струмом збільшується. Тому у ванних кімнатах, санвузлах не допускається встановлювати вимикачі і штепсельні розетки, використовувати світильники без запобіжної арматури та небезпечно користуватися незаземленими електроприладами.  Ніколи не замінюйте лампочку  в світильнику, люстрі, заздалегідь не вимкнувши вимикач.  Також не витирайте вологою серветкою дроти, розетки, вимикачі і інші прилади, увімкнені в мережу. Якщо ви побачили провислі, обірвані проводи повітряної лінії, слід  обов'язково зателефонувати районному диспетчеру електромереж та МНС. Статистика показує, що близько третини всіх випадків серед населення відбувається через дотик людей з провислими або обірваними проводами.

ЩОБ УНИКНУТИ СМЕРТЕЛЬНИХ ЕЛЕКТРОТРАВМ, КАТЕГОРИЧНО  ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• наближатись до обірваних проводів ближче ніж на 8 метрів; 
• залазити на дерева, що ростуть неподалік повітряних ліній електропередач  та на опори повітряних ліній електропередач, тим більше намагатись зняти проводи;
• відчиняти двері трансформаторних підстанцій та проникати всередину;
• накидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач;
• встановлювати металеві стояки для телевізійних антен в охоронних зонах повітряної лінії;
• розташовувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями або біля електричних установок.

       Скадовське відділення  управління Фонду соціального страхування України в Херсонській області  нагадує всім керівникам про необхідність проведення на кожному підприємстві, в установі  та організації обов'язкових заходів, а саме: щорічне проходження навчання з правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів (нормативно – правовий акт з охорони праці   Державного комітету України з промислової безпеки , охорони праці та гірничного нагляду ДНАОП 0.00-1.21 -98  зі змінами відповідно наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №7 від 11.01 2017 року ) інженерами,  головними спеціалістами відповідальними за стан електробезпеки та кожним  електротехнічним працівником ( відповідної групи допуску з електробезпеки), також  обов'язкове проведення вимірювання опору ізоляції електромереж, устаткування та інше.

   За консультаціями  звертайтесь до Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області за телефоном: (05537)5-31-83.

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора