Електронний лікарняний

Ще один масштабний проект, на реалізації якого зараз зосереджено зусилля Фонду спільно з Міністерством охорони здоров’я та Міністерством соціальної політики, – створення і запуск електронного реєстру лікарняних. Адже потреба відмовитись від паперових носіїв, що ускладнювали життя всім – і тим, хто бере лікарняний, і лікарям, і тим, хто потім цей лікарняний супроводжує і фінансує, – виникла давно.

Отже, працюємо над створенням прозорої системи, де не буде можливості для зловживань і необґрунтованих виплат. Абсолютно чітко усвідомлюємо, що у цій сфері є певна корупційна складова. І її усунення дасть змогу зменшити необґрунтовані видатки на лікування та направити їх на реальну медичну допомогу тим, хто її насправді потребує.

Це матиме такий вигляд. У єдиній базі лікарняних листків міститимуться відомості про кожного застрахованого. Якщо лікар встановив, що людина через хворобу не може вийти на роботу, він вносить у реєстр відповідні відомості. І про відкриття цього електронного лікарняного відразу стає відомо зацікавленим сторонам: і роботодавцю, і Фонду. Дехто висловлює слушні застереження: мовляв, лікар, який прийшов до хворого на виклик, або лікар в сільському ФАПі не може в режимі онлайн внести відомості до електронного реєстру. Над подібного роду питаннями ми працюємо і розглядаємо різні варіанти: від створення спеціального мобільного додатку до надання лікарям певного часу для внесення відомостей – тобто після повернення на робоче місце.

Виходячи з названих аспектів, я твердо переконаний, що спільними зусиллями сторін соціального партнерства Фонд зможе стати провідником активної державної політики, спрямованої на підвищення стандартів соціальної захищеності наших громадян».