«На Івана, на Купала»

На Купала в давнину відбувалися масові молодіжні ритуальні ігрища, пов’язані з утворенням нових сімей. Це свято молоді, свято сонця, свято землі, свято води і вогню, свято чаклування на кращу долю, свято духів давнього роду нашого.

Цього року ХІ Щорічний районний фестиваль народної творчості «На Івана, на Купала»  традиційно, відбувся 05 липня 2019 року в селі Улянівка Скадовського району.

Засновником та організатором фестивалю є Скадовська районна державна адміністрація, відділ культури, комунальний заклад «Скадовський районний будинок культури ім. Шевченка», Улянівська сільська рада та Улянівський сільський будинок культури.

Відкрили фестиваль вітальними словами т.в.о. начальника відділу культури Скадовської райдержадміністрації Валерій Шептухін та  голова Улянівської сільської  ради Надія Твердохліб. Творчі колективи клубних закладів району прийняли активну участь у фестивалі, а саме народні аматори: Антонівського СБК, Новомиколаївського СБК, Широківського СБК, Новоросійського СБК, Володимирівського СБК, Лазурненського СБК, Шевченківського СБК, Благодатненського СБК, Красненського СБК, Улянівського СБК та Петрівського, Зеленівського СК.

«Кращий купальський вінок» зробили культпрацівники Новоросійського СБК, директор Наталія Крупа. А в номінації «Кращий вокальний гурт» -  перемогу отримав вокальний гурт «Водограй» Широківського СБК, керівник Олександр Бугаєнко.

Цьогорічна купальська ніч виділялась різножанровими художніми номерами духовно об’єднала усіх учасників.

Закінчилося свято пусканням віночків на воду та традиційним запалюванням святкового вогнища, який охороняє від злих духів, випалює усе погане, зле, вселяє любов і красу у душі молодих.