Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила        30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти цьому негативному явищу.

За останні роки в районі значно посилено роботу щодо виявлення та ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Постійно проводяться інформаційно-просвітницькі акції для населення щодо роз’яснення можливих ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми, ризиків нелегальної праці та можливостей отримання постраждалими комплексної допомоги у державних інституціях.

В цьому році з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на території м.Скадовськ під час вуличної акцій «Не будь байдужим – кожен має право на допомогу» розповсюджено 157 інформаційних листівок «Ви маєте право на захист і допомогу».

Також, 28 липня 2020 року за участю представників управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, Скадовського районного центру соціальних служб для  сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей районної державної адміністрації проведено засідання за «круглим столом» на тему: «Торгівля людьми як небезпечне соціальне явище. Взаємодія суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми». Метою якого було скоординувати роботу служб щодо здійснення інформаційно-профілактичної роботи з попередження торгівлі людьми.

Для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, в інформаційному залі, секторі запобігання соціальним ризикам Скадовській районній філії Херсонського обласного центру зайнятості діють тематичні куточки з матеріалами щодо негативних наслідків торгівлі людьми, основних ознак примусової праці. З представленої інформації кожен відвідувач Філії зможе ознайомитися з можливими ризиками під час працевлаштування за кордоном, з порадами, як застерегти себе від трудового рабства, з переліком громадських організацій, посольств та консульств, а також іншими корисними порадами перед поїздкою за кордон.

З метою легалізації зайнятості населення та недопущення використання роботодавцями найманої робочої сили без належного оформлення трудових відносин в районі діє робоча група з  питань легалізації трудових  відносин,  погашення заборгованості із виплати заробітної плати,   дотримання мінімальних гарантій  у сфері оплати  праці   та  інших   соціальних   виплат. З початку 2020 року відповідною робочою  групою проведено 22 рейди в ході яких здійснено обстеження 454 суб’єктів господарювання, які проводять свою діяльність на території Скадовського району. Виявлено без належного оформлення трудових відносин 35 найманих працівників, праця 31 особи легалізована.

Пам’ятайте!!! Працівники, які погоджуються працювати без будь-яких гарантій, автоматично відносяться до групи ризику потрапити у ситуацію торгівлі людьми.

Подбайте про свою безпеку вчасно! Захистіть себе від сучасного рабства!