Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Виносна торгівля

«Виїзна та виносна торгівля належить до роздрібної торгівлі через дрібнооптову мережу і є однією з форм позамагазинного продажу товарів, під час якого приміщення не мають торговельного залу для споживачів.

Продаж товарів здійснюється через:

пункти некапітальної забудови – кіоски, ларі, ларьки, палатки, павільйони для сезонного продажу товарів;

засоби пересувної мережі – автомагазини, автокафе, авторозвозки, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки), розноски, лотки, столики тощо.

Виїзна (виносна) торгівля може здійснюватися на ринках, ярмарках або в інших дозволених для цього місцях.

Вимоги до об'єктів виїзної та виносної торгівлі визначені  Правилами № 833, Правилами № 369.

Так, у разі здійснення виїзної (виносної) торгівлі, а також продажу товарів з використанням інших нестаціонарних засобів на робочому місці продавця встановлюється табличка із зазначенням його прізвища, імені та по батькові, а також відомостей про суб'єкт господарювання, що організував торгівлю:

– для юридичної особи – найменування, місцезнаходження та номери телефону,

– для фізичної особи – підприємця – прізвище, ім'я та по батькові, номер свідоцтва про державну реєстрацію та найменування органу, що здійснив таку реєстрацію.

Всі працівники дрібнороздрібної торговельної мережі повинні бути проінструктовані з питань додержання вимог нормативних документів та актів щодо продажу товарів і торговельного обслуговування споживачів.

Усі товари потрібно оформляти цінниками й інформацією про товар (найменування, сорт тощо) і підписом відповідальної особи.

Усі відомості оформляються відповідно до законодавства про мови, тобто українською мовою.

На торговому місці повинні бути наявні  копії документів на товари: документи про походження та документи про безпечність товарів (гігієнічні висновки, сертифікати, декларації).

Пункти дрібнороздрібної торговельної мережі, які торгують напоями на розлив, продовольчими товарами та продукцією ресторанного господарства без упаковки, повинні бути підключені до водопровідної та каналізаційної мережі, мати місця для миття рук, обладнання, інвентаря (або посуд одноразового використання), комплект миючих і дезінфікуючих засобів, дозволених Міністерством охорони здоров’я України, бачки з кришками для збирання відходів.

Забороняється продаж товарів, що не мають відповідного маркування, належного товарного вигляду, на яких строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативних документів, строк придатності яких минув, а також тих, що надійшли без документів, передбачених законодавством, зокрема, які засвідчують їх якість та безпеку.

Засоби вимірювання, що використовуються при продажу товарів, повинні бути у справному стані, мати чітке державне повірочне тавро та в установленому порядку періодично перевірятися.

На вимогу споживача, працівники дрібнороздрібної торговельної мережі зобов’язані надавати споживачам у доступній формі необхідну, достовірну та своєчасну інформацію про товари, усіляко сприяти споживачеві у вільному виборі товарів, на його вимогу провести перевірку міри, ваги та ціни товарів з наданням йому приладів, документів, які підтверджують якість, безпеку, ціну.

Відповідальність за порушення виїзної торгівлі

Під час здійснення виїзної (виносної) торгівлі, як і у разі здійснення звичайної торгівлі у приміщенні, передбачено відповідальність за порушення прав споживачів згідно зі ст. 23 Закону України Про захист прав споживачів. За порушення правил торгівлі суб’єкту господарювання - відповідальність відповідно до ст. 155 Кодексу України про адміністративні правопорушення.»

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора