Від креативної практики до теорії та сучасних викликів освіти
21 лютого 2018 року відбувся районний семінар-практикум для заступників директорів закладів загальної середньої освіти на базі Скадовської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Академія творчості» з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу.
Колектив закладу презентував роботу через проведення 6-ти фрагментів креативних уроків, виставкою творчих робіт здобувачів освіти 1-х, 5-х класів із поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу, презентацією роботи закладу з експериментальної роботи Всеукраїнського рівня «Хмарні сервіси в освіті» та регіонального «Організаційно-управлінські умови розвитку креативного компоненту освітнього середовища», презентацією про хід та результати відповідного етапу експерименту, проведенням тренінгової вправи на розвиток креативності учителя виступом творчого дитячого колективу, який представив візитку школи.
Теоретичну частину заходу проводила Білоус Н.Є., завідувач комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет». Вона проходила у формі презентації Нового Закону України «Про освіту» та інтерактивної вправи на засвоєння основних положень. Розглянуто офіційні роз’яснення впровадження Закону, новації для педагогічних працівників ( нові засади підвищення кваліфікації), управління та контроль у сфері освіти.
Одним із основних питань, яке розглянули учасники семінару, стало питання організованого завершення 2017/18 навчального року та особливостей проведення ДПА у ЗЗСО. Звернули увагу на проведення шкільного іспиту з іноземної мови, порядок та особливості проведення ЗНО. Наталія Білоус наголосила, що установою надано рекомендації щодо проведення ЗНО з української мови і літератури та розробляються рекомендації щодо написання твору, надано рекомендації про порядок та особливості проведення ЗНО у 2018 році, зарахування його результатів як ДПА за курс повної загальної середньої освіти випускникам 11-х класів ЗЗСО (матеріали на сайті КУСРМК).
Під час рефлексії учасники поділилися гарними враженнями від участі у семінарі-практикумі, акцентували увагу на ефективному впровадженні креативного підходу до організації освітнього процесу та запевнили, що у своїх закладах спробують реалізувати елементи креативної освіти, розглянуть офіційні роз’яснення про впровадження Закону України «Про освіту» з педагогами, звернуть особливу увагу на розробку внутрішньої системи забезпечення якості освіти, проведення ДПА та ЗНО.
Продуктивна зустріч. Реальні вимоги та шляхи реалізації. Позитив. Бажання працювати заради дитячих посмішок та творчих педагогів.