Утримання з пенсії за рішенням державного виконавця

Пенсійне забезпечення для переважної більшості непрацездатних верств населення єдине джерело існування, але іноді трапляється що пенсія виплачується в меншому розмірі ніж призначено. Однією з причин зменшення розміру пенсії є рішення державного виконавця державної виконавчої служби. Отже, щоб зменшення розміру пенсії не стало несподіванкою, надаємо роз'яснення, у яких випадках застосовується цей захід та який порядок здійснення утримань.

Якщо відрахування з пенсії провадяться на підставі судових рішень, ухвал, постанов і вироків (щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріусів та інших рішень і постанов, виконання  провадиться в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Рішення державних виконавців є обов'язковими для виконання для всіх юридичних і фізичних осіб в Україні, тож Пенсійний фонд при отриманні такої вимоги не має права переглядати а ні сторону виконавчого провадження, а ні розмір відрахування. У таких випадках усі роз'яснення щодо утримання коштів пенсіонеру надає Державна виконавча служба. Управління Фонду лише приймає до виконання рішення та кожні півроку, а також після закінчення відрахування звітує перед Державною виконавчою службою.

З пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її розміру: на утримання членів сім'ї (аліменти), на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств і організацій, на відшкодування пенсіонером шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також у зв'язку зі смертю потерпілого, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.

З усіх інших видів стягнень може бути відраховано не більш як 20 відсотків пенсії.

Наприклад, якщо до Пенсійного фонду надходить постанова здійснити відрахування застосованого штрафу, управлінням Фонду проводиться утримання 20 відсотків пенсії, що належить пенсіонерові до виплати, до повного утримання суми штрафу.

Слід зазначити, що з пенсії може проводитися декілька відрахувань, але їх загальна сума не повинна перевищувати 50 або 20 відсотків, як вже було зазначено.