Чи є у війнах переможці?
15 лютого з 2014 року вшановують тих воїнів-українців, які загинули під час воєн і конфліктів на територіях 16 країн світу. Зараз у Збройних силах України служить близько 2 тисяч офіцерів і прапорщиків, які брали участь в афганській війні, близько 20 тисяч військовослужбовців, які виконували інтернаціональний обов'язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В'єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих точках». За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь 37 тисяч військовослужбовців Збройних сил України. За весь цей час їх них загинуло 49 осіб
З метою виховання поваги до історичного минулого українського народу, формування уявлення про взаємодопомогу іншим народам у скрутні часи, возвеличення мужності воїнів, які воювали на території інших держав, вшанування пам’яті загиблих у воєнних конфліктах, виховання поваги до воїнів-героїв у закладах загальної середньої освіти пройшли інформаційно-просвітницькі заходи за участі представників органів місцевої влади, громадських організацій, батьків, учасників бойових дій на території інших держав, АТО, військовослужбовців, ветеранів: зустрічі поколінь «Війна – вічний біль і вічна пам’ять»; імпрези «Моя пекуча пам’ять!»; уроки-реквієми «Болить і досі всім Афганістан»; години спілкування «Пам’ятаймо, для нащадків про війни», «Пам'ять єднає покоління».
Традиційно відбулися музейні уроки «Пам'ять без кордонів», Забуттю не підлягає…»,У полум’ї війни», «Розстріляна молодість», «Час і досі не загоїв рани»,
У бібліотеках підготовлено тематичні виставки «Ми - пам’ятаємо про страшну афганську війну»; «Навіки в пам’яті твій подвиг».
Учителі словесності підготували екскурс сторінками книжки Нобелівського лауреата 2015 року з українським корінням Світлани Алексієвич «Цинкові хлопчики».
Учителями історії проведені тематичні уроки, лекції, екскурсії-презентації під загальною тематикою «Уклін – живим, полеглим - слава».
Учителями «Захисту Вітчизни», фізичної культури проведені шкільні змагання серед військово-прикладних видів спорту серед учнів 9-11 класів.
Традиційними у закладах загальної середньої освіти стали ритуали Пам’яті із покладанням квітів до пам’ятних місць, меморіальних дощок, пам’ятників загиблим воїнам.
Представники відділу освіти районної державної адміністрації, комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет» брали участь у районних урочистих заходах до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Ні! У війнах не може бути переможців, бо всі в них переможені тим, що війна – це смерть, яка забирає найдорожче у людини – її життя; бо війна – це каліцтво, як духовне, так і фізичне; бо війна – справжнє пекло. Можна побудувати дороги, нові міста, зорати поле і посіяти зерно, підняти господарство. Але примусити битися серце у мертвої людини – неможливо; залікувати зранену душу, не залишивши величезного рубця – неможливо; не бачити страхітливих снів, коли йдеш у бій і втрачаєш друга – неможливо.
Усім на землі хочеться побажати щастя, миру, душевного спокою, злагоди, добробуту у нашому великому домі - Україні!