Про підсумки роботи Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області за 9 місяців 2020 р.

Станом на 01.10.2020 року на обліку у Скадовському відділенні знаходилось 4010 страхувальників з яких: юридичних осіб – 1441, фізичних осіб – 2533, з них з найманою працею (роботодавців) – 662  та 36 членів фермерських господарств.

Протягом 9 місяців 2020 року Скадовським відділенням УВД ФССУ в Херсонській області надавалось матеріальне забезпечення для застрахованих осіб та членів їх сімей для отримання допомоги: - по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворим членом сім’ї), по вагітності і пологах, по ізоляції від COVID-19, на поховання; - проводилось лікування застрахованих осіб та членів їх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм, компенсація втрати частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та оплата медико-соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм.

За 9 місяців 2020 року відділенням проведена виплата матеріального забезпечення на загальну суму 4 318 441 грн. 15 коп., а саме:

- загальне захворювання – 1 490 268,74 грн.;

- невиробничі травми – 452 461,39 грн.;

- реабілітаційне лікування – 3 800,40 грн.;

- допомога по вагітності та пологах – 2 214 847,88 грн.;

- догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї – 120 285,62 грн.;

- ізоляція від COVID-19 – 502,35 грн.;

- допомога на поховання – 28 700,00 грн.;

- нещасний випадок на виробництві – 8 077,12 грн.

Послугами з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України  за 9 місяців 2020 року скористалася 1 застрахована особа (за кардіо – пульмонарним видом медичної реабілітації). Відшкодовано витрати за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів на загальну суму 12 027,00 грн.

За звітний період відділенням проведено виплати потерпілим, що компенсують втрату частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та особам, які мають на це  право в разі втрати годувальника  на  загальну суму 3273984,53 грн., оплату медико - соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм на загальну суму 74920,97 грн.

Станом на 01 жовтня  2020 р. зазначені виплати у відділенні отримують 119 потерпілих та членів їх сімей, з яких 114 чол. ( 95%) – потерпілі від трудового каліцтва та професійного захворювання, 5 чол. ( 5 %) – особи, які отримують страхові виплати у разі втрати годувальника. Із 114  потерпілих 69% ( 79осіб) складають інваліди трудового каліцтва та професійного захворювання, з них інваліди І групи - 4 чол., ІІ групи - 11 чол.,  ІІІ групи -64 чол.

Із загальної кількості одержувачів страхових виплат 24 особи – це потерпілі (члени їх сімей), внутрішньо переміщені з території, що не контролюється українською владою (18 осіб з Донецької області, 6 осіб  з Луганської області). Для здійснення страхових виплат зазначеним особам спрямовано 1404655,75 грн., що становить майже 43 % витрат у загальній структурі виплат потерпілим (членам їх сімей).

З метою перевірки цільового використання коштів Фонду страхувальниками, порядку видачі (продовження) та оформлення листків непрацездатності працівниками відділення проведено 31 перевірка щодо дотримання вимог законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування по коштах Фонду в частині їх використання страхувальниками. За результатами перевірок виявлено неправомірних витрат та застосовано фінансових санкцій на загальну суму 38 506,82 грн.

За 9 місяців 2020 року Скадовським відділенням, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення,  було накладено 22 адміністративних штрафи щодо порушення порядку використання коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на загальну суму 2 992,00 грн. які сплачено своєчасно та в повному обсязі.

Щокварталу на інтернет сайтах Скадовської та  Каланчацької РДА,   Мирненської та Каланчацької ОТГ  розміщуються інформаційні та довідкові матеріали  про роботу відділення, зміни  в законодавстві з охорони праці та матеріального забезпечення застрахованих осіб.