Звіт Скадовського бюро правової допомоги про роботу у 2019 році

Діяльність відділу «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спрямована на захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей та правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад та спільнот.

Так, звітуючи про свою діяльність, повідомляємо наступне: у 2019 році 578 клієнтів Бюро змогли отримати відповіді на свої питання правового характеру. Основними питаннями, що хвилювали жителів м.Скадовська та Скадовського району були питання сімейного права (розірвання шлюбу, стягнення аліментів,  поділ майна подружжя,  визначення місця проживання дитини, усунення перешкод у спілкуванні з дитиною, порядок усиновлення, позбавлення батьківських прав); житлового права (примусове виселення з житла, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття її з реєстрації, усунення перешкод у користуванні майном); цивільного права (порядок  укладання та розірвання кредитного договору, стягнення кредитної заборгованості, встановлення факту належності правовстановлюючого документу, встановлення факту родинних відносин та ін.); спадкового права (   порядок спадкування за законом та за заповітом, визнання права власності); земельного права (договір оренди земельної ділянки та порядок його розірвання, орендна плата, порядок приватизації земельної ділянки)  та інші.

За звітний період, під час роботи дистанційних та мобільних консультаційних пунктів (виїзних прийомів громадян) по населеним пунктам Скадовського  району,  було надано загалом безоплатну правову допомогу – 171-му громадянину.

Працівниками Бюро та адвокатами системи безоплатної правової допомоги до районного суду, в інтересах громадян, було подано 88 позовних заяв, більшість з яких судом задоволено, інші перебувають на розгляді. Здебільшого звернення до суду стосувалися  питань: встановлення факту належності правовстановлюючого документа;  встановлення факту родинних відносин; поділ майна подружжя, припинення дії держаного акту на землю, визнання права власності на земельну частку (пай), розірвання шлюбу та стягнення аліментів на дитину, позбавлення батьківських прав та інші.

Фахівцями Бюро у   2019 році проведено  75 правопросвітницьких заходів.

Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звертатися до відділу «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, за адресою: Херсонська область, м.Скадовськ, вул. Олександрівська, 34 каб. 16 (перший поверх будівлі Скадовської райдержадміністрації)  роб. тел. (05537) 5-46-21