Скадовський район отримав 2 нових кросовера «Рено-Дастер» для сільських амбулаторій

Фото без опису28 грудня на площі Свободи у Херсоні відбулася передача службового автотранспорту для лікарів сільських лікарських амбулаторій усіх районів Херсонської області.

25 автомобілів марки «Рено-Дастер»  загальною вартістю 12,5 млн грн  придбано відповідно до програми Президента України «Допомога поруч!» та Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Наступного року ця ініціатива Глави держави буде реалізовуватися і далі.

Головний лікар КНП «Скадовський центр первинної медико-санітарної допомоги» Хмельова Алла Василівна прийняла два автомобілі для Скадовського району. Кросовери з підвищеною прохідністю «Рено-Дастер» отримають Новомиколаївська та Лазурненська амбулаторії ЗПСМ.

Всього в Херсонській області має бути 57 транспортних засобів для лікарів сільської медицини. Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Короленко повідомив про умови, які мали виконати на місцях для отримання службових автівок: «Крім автомобілів, Закон передбачає будівництво нових амбулаторій та реконструкцію вже збудованих. Тому в районах та ОТГ, крім документів, враховувалися наявність виділеної земельної ділянки з кадастровим номером під будівництво амбулаторії, співфінансування не менше 10% з місцевої громади та наявність лікаря сімейної медицини. Усі заявки захищаються у Мінрегіоні та Міністерстві охорони здоров’я». Голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв наголосив на важливості нових підходів до надання медичних послуг:  «Зараз відбувається реформування первинної медицини, в основі якої лежить профілактика. А це передбачає постійну увагу лікаря до своїх пацієнтів та можливість швидко до них приїхати. Я вітаю всю Херсонщину з тим, що ми рухаємося в правильному напрямку і вже з нового року відчуємо європейський підхід до медичного обслуговування».