Всесвітній день безпеки та охорони праці на робочому місці 2021

Передбачати, готуватися та реагувати на кризи.

ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ ТА ЗДОРОВ'Я НА РОБОТІ

Пандемія COVID-19 змусила уряди, роботодавців, робітників та населення в цілому зіткнутися з безпрецедентними проблемами щодо вірусу та багатьох  наслідків, які він справив на світ  праці. Всесвітній день безпеки та здоров`я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення  національних  систем безпеки та здоров`я на роботі (БЗР) для підвищення  стійкості для подолання криз зараз і в майбутньому, спираючись на отримані уроки та досвід  зі світу  праці.

З моменту виникнення глобальної кризи на початку 2020 року, пандемія COVID-19 мала глибокий вплив скрізь.  Пандемія охопила майже всі аспекти світу праці, починаючи від ризику передачі вірусу на робочих місцях і закінчуючи ризиками безпеки та гігієни праці, що виникли в результаті заходів щодо пом'якшення поширення вірусу. Перехід до нових форм організації роботи, таких як широка залежність від дистанційної роботи, наприклад, відкрив багато можливостей для робітників, але також створив потенційні ризики щодо безпеки та гігієни праці, зокрема психосоціальні та насильство.
       Всесвітній день охорони праці 2021 зосереджений на використанні елементів системи безпеки та гігієни праці, як це визначено в Конвенції про сприяння безпеці та гігієні праці 2006 р. (187). У звіті про Всесвітній день розглядається, як поточна криза демонструє важливість зміцнення цих систем охорони праці, включаючи служби охорони праці, як на національному рівні, так і на  рівні підприємств.

МОП скористається цією можливістю для підвищення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення та інвестування в стійкі системи охорони праці, спираючись на регіональні та національні приклади щодо пом'якшення та запобігання розповсюдженню COVID-19 на робочому місці.
         Скадовське   відділення  управління  Фонду  соціального  страхування України  в Херсонській  області  пропонує  протягом   квітня  -  травня  керівникам підприємств:    - розробити та впровадити  на  підприємствах  програми  навчання  з питань охорони праці  з  урахуванням  наявних  та  виникаючих  потенційних  виробничих  ризиків пов'язаних  з  застосуванням  нових  форм  організації  праці  під час карантину, не допускаючи при  цьому порушень  трудового законодавства;   - провести  оформлення  куточків, стендів з охорони праці, присвячених Всесвітньому Дню охорони праці;   - організувати конкурси  на найбезпечніше робоче місце, виробничу дільницю(бригаду) з визначенням та заохоченням переможців.

Проведення  Тижня  охорони  праці  з 26 квітня по 30 квітня дає змогу ще раз переглянути  та доопрацювати роботу, яка ведеться з питань  безпеки  та охорони праці на підприємствах.

З питань організації та проведення заходів присвячених Всесвітньому   Дню охорони праці звертатись до Скадовського відділення  управління  Фонду  соціального  страхування України  в Херсонській  області за телефоном (05537) 5-31-83.