Заробітна плата на контролі влади

Одним із негативів у роботі, який впливає на показники соціально - економічного розвитку району є заборгованість по заробітній платі .

За оперативними даними проведеного моніторингу станом на 18 лютого 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати по Скадовському району становить 736,0 тис. грн:  ДП «Скадовський морський торговельний порт» - 652,0 тис.грн, кількість працівників, яким заборговано заробітну плату – 37 осіб; комунальне підприємство «Центральна районна аптека № 17» - 84,0 тис. грн, кількість працівників, яким заборговано заробітну плату – 7 осіб.

Контроль за станом виплати заробітної плати, легалізацією трудових відносин та дотриманням мінімальних гарантій у сфері оплати праці здійснює тимчасова   комісія з питань легалізації трудових відносин, погашення заборгованості із виплати заробітної плати, дотримання мінімальних  гарантій у сфері оплати  праці та інших соціальних виплат. Протягом 2019 року підготовлено та проведено 13 засідань, на 8 засіданнях заслухано звіт керівництва ДП «Скадовський морський торговельний порт» щодо розвитку підприємства та пошуку шляхів надходження коштів на погашення заборгованості із заробітної плати і  іншим видам платежів та  ліквідатора КП «Центральна районна аптека №17».

Скадовським районним відділом державної виконавчої служби було проведено опис всього рухомого складу майна, який не задіяний та виведений з експлуатації, є аварійним та виставлено на продаж для погашення заборгованості по заробітній платі перед працівниками порту. Протягом травня – жовтня  2019 року  відбулись торги, на яких було продано  2 буксири та баштовий кран.  Згідно виконавчих проваджень, працівникам ДП «Скадовський морський торговельний порт»  було виплачено заборгованість по заробітній платі у сумі 2200,0 тис. грн, також було перераховано кошти  на погашення заборгованості по ЄСВ у сумі    550,0 тис.грн. На звітну дату проводиться експертиза ще одного буксиру для продажу, також пройшло скорочення працюючих до  10 осіб. Однак, незважаючи на проведену роботу, проблема погашення заборгованості залишається не розв’язаною.

По  КП «Центральна районна аптека №17» ведеться збір документів до суду на признання підприємства банкрутом.