Онлайн вебінари для безробітних громадан

Для інформування та консультування шукачів роботи в умовах карантину службою зайнятості  впроваджено нова форма дистанційної роботи – онлайн вебінари, що у нинішніх умовах є безпечно, доцільно та корисно.

Це заощаджує час працівників і клієнтів, адже дає змогу одночасно надати й отримати необхідну інформацію кільком особам без фізичної присутності в одному приміщенні, береже здоров’я людей, збільшує обізнаність безробітних про діяльність служби зайнятості, вакансії тощо.

Все, що потрібно людині, щоб стати учасником вебінару – мати пристрій (комп’ютер, ноутбук, планшет або смартфон) із виходом до мережі Інтернет та зареєстровану електронну скриньку. Детальну інструкцію щодо підключення нададуть фахівці служби зайнятості по електронній пошті або за телефоном.

З початку травня фахівцями Скадовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості організовано та проведено чотири онлайн вебінари, в яких взяли участь 19 осіб.

Під час вебінарів, відповідно до їх тематики, учасників інформують про права та обов’язки зареєстрованих безробітних, послуги служби зайнятості та сучасні підходи щодо їх отримання в умовах карантину, надають інформацію про формування практичних навичок написання резюме і ефективного його використання у пошуку роботи, розширене уявлення учасників про сучасні технології пошуку роботи, джерела інформації про вакансії.

Присутніх на вебінарах шукачів роботи ознайомлюють з можливостями сучасних електронних сервісів служби зайнятості: офіційного сайту Державної служби зайнятості, «Освітнього порталу» та «Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри», завдяки яким служба зайнятості вирішує питання щодо сприяння оптимальному вибору або зміні людиною сфери трудової діяльності (професії) відповідно до її професійних інтересів, нахилів, здібностей, рівня професійної підготовки, стану здоров’я та з урахуванням потреб ринку праці. Фахівці наголошують, що безробітні громадяни мають можливість отримати інформаційні та консультаційні послуги, пройти профвідбір перед направленням на профнавчання або на співбесіду з роботодавцем. Присутнім пропонують самостійно пройти дистанційне тестування на платформах «Моя професія – консультаційна мережа», «Платформа профорієнтації та розвитку кар’єри», а також ознайомлюють слухачів вебінарів зі станом регіонального ринку праці.

Також представники центру зайнятості нагадують усім слухачам про можливість звертатися до сектору рекрутингу, робота якого полягає в ролі посередника між роботодавцем та шукачем роботи. Фахівці сектору здійснюють оперативний та ефективний пошук кандидатів відповідно до вимог роботодавця, та одночасно із цим, пошук роботи для незайнятих громадян.

По завершенні вебінарів всі учасники отримують відповіді на свої запитання та контакти для зворотного зв’язку у разі потреби додаткової консультації.

Важливо: до завершення карантину проведення вебінарів запроваджене Скадовською районною філією Херсонського обласного центру зайнятості на постійній основі.