Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. Верховна Рада України 20 вересня 2011 року ухвалила Закон України «Про протидію торгівлі людьми».

Згідно з українським законодавством, торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а також вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

З нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми та з метою підвищення обізнаності всіх верств населення, особливо груп «ризику» щодо торгівлі людьми, управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді     18 жовтня проведено вуличну акцію «Людина - не товар» під час якої розповсюджено    175 інформаційних листівок. Метою даної інформаційно-просвітницької акції було роз’яснення можливих ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми та можливостей отримання постраждалими комплексної допомоги у державних інституціях.

В закладах загальної середньої освіти району, відповідно до планів роботи проведені такі заходи:

- години спілкування зі старшокласниками за темами: «Торгівля людьми: це може трапитись з кожним», «Безпечне працевлаштування», «Рабство. Чи існує воно сьогодні?», «Що таке торгівля людьми і чому вона продовжує існувати?», «Чому в ХХІ столітті існує рабство?», «Торгівля людьми - сучасний прояв рабства.», «Як уберегти себе від пастки рабства?»;

- засідання за «круглим столом» за темами: «Причини існування торгівлі людьми жінками та дівчатами в сучасному світі», «Міжнародні та державні акти щодо запобігання торгівлі людьми», «Правила поведінки в різних життєвих ситуаціях»;

- перегляд та обговорення відеофільмів: «Запобігання торгівлі людьми та експлуатація дітей», «Скажи «Стоп» торгівцям людьми»;

- рольова гра «Поїздка за кордон: за і проти».

Відповідно до чинного законодавства особам, постраждалим від торгівлі людьми,  гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.

Нагадуємо, що більш детальну інформацію про ризики потрапляння  громадян у ситуацію торгівлі людьми; порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми; види допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми; перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми; контакти відповідальних посадових осіб за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та громадських організацій, які працюють у цій сфері, можна отримати, звернувшись до Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за адресою:  вул. Маріїнська,78 м. Скадовськ Херсонська обл., 75700.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора