Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Профілактика виробничого травматизму за 2018 рік

 

      Протягом 12 місяців 2018 року від страхувальників та медичних закладів Скадовського та Каланчацького районів   Скадовське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  в Херсонській області отримало  4 повідомлення з посиланням на зв’язок нещасного випадку з виробництвом. З них визнано страховими 3 нещасні випадки та 1 нещасний  випадок визнано не пов'язаним з виробництвом.

       В Скадовському районі стався один нещасний випадок з техніком  з експлуатації та ремонту устаткування молочного блоку ДП «ДГ Інституту рису НААНУ», який порушив вимоги інструкції з охорони праці під час  ремонту обладнання  тваринницьких ферм.

       В Каланчацькому районі сталися  2 нещасні  випадки. Перший нещасний випадок  стався в ТОВ «Таврида Плюс» де начальник виробництва порушив вимоги посадової інструкції, не забезпечивши безпечні умови праці та перебування працівників на території виробничої дільниці,  в результаті чого хвора на сказ дика тварина (лисиця) потрапила до приміщення та вкусила працівника. Другий нещасний випадок стався  в ПАТ «БМУ -24» з майстром, який при огляді стану покрівлі Каланчацької ЗОШ №2 (після нічного дощу, на висоті 12 метрів), порушив вимоги  інструкції з охорони праці під час робити  на висоті (працюючи  без запобіжного поясу та необхідного приладдя), не втримався  на даху і впав спричинивши собі тяжкі тілесні ушкодження.

       Усі зазначені нещасні випадки сталися через організаційні причини, а саме через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, посадових обов'язків, порушення трудової  та виробничої дисципліни.

       У кількісних показниках стан виробничого травматизму за 2018 рік не змінився, як і минулого року зареєстровано 3 нещасні випадки пов’язані з виробництвом.  

      Страховим експертом з охорони праці  Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  в Херсонській області протягом 2018 року  проводились профілактичні заходи, які спрямовані на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів. Відповідно до затверджених планів робіт, графіків перевірок страховим експертом з охорони праці  відділення за  цей період  організовано і проведено 29 планових  та 3 позапланові перевірки стану охорони праці,  під час яких виявлено   444 порушень та  недоліків нормативно - правових актів з  охорони праці.      

      З керівниками та  спеціалістами відповідальними за стан охорони праці на підприємствах, в організаціях та установах проведено 5 круглих столів (ПОГ "Навчальна - спортивна база "Скадовськ", відділ освіти  молоді та спорту Каланчацької РДА, КЗ «Скадовська ЦРЛ», відділ освіти Скадовської РДА, ДП «Скадовський кооперативний ринок Райст») та 31 нараду ( КП ДЗСТ "Таврія", ДП Пансіонат  "Таврійські зорі", Б/В"Лазурне", ПП ПЗОВ "Романтик", Філія "Скадовський райавтодор", ПАТ "БМУ - 24", ДП "ДГ Інститут рису НААУ", Скадовський центр дитячої та юнацької творчості та на інших). Під час проведення цих заходів відповідальним працівникам надавалася допомога по розробленню  нормативно – правових актів з охорони праці, інструкцій, програм навчання та  стажування  працівників.       

       Протягом зазначеного періоду з метою запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим видам загрози здоров’ю працюючих, страховим експертом з охорони праці надано страхувальникам 255 консультацій з питань дотримання вимог Законів України: «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України»,  «Про охорону праці» та «Положення про порядок розслідування і ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві». Службам охорони праці  та відповідальним особам з охорони праці   надана дієва допомога в розробці та впровадженні в дію ефективної системи управління охороною праці на  38 підприємствах Скадовського та Каланчацького районів, а також у розробці 344 комплексних і профілактичних заходів з метою досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці і безпеки виробництва.

    Страховим експертом з охорони праці відділення протягом 2018 року прийнято  участь по запрошенню керівників підприємств у засіданнях  24  комісій з перевірки знань з питань охорони праці  працівників з загальною чисельністю  366 осіб ( ДП «ДГ Інститут рису НААНУ», ПСК«Хлібокомбінат Скадовський РайСТ», ТОВ «Таврида Плюс», СГВК «Лідія», КП «Водне господарство», ДП «Адміністрація морських портів України» та інших).

    Скадовське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області і на далі продовжує працювати над підвищенням рівня заходів, спрямованих на забезпечення реалізації державної політики у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування, профілактики виробничого травматизму та створення безпечних умов праці.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора