Свята Красненської громади

У 2006 році ідею акції «Всесвітній день вишиванки» запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Федьковича Леся Воронюк. А надихнула її вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України…

15 травня 2019 року в на центральній площі Красненського СБК (директор Світлана Шафрановська) відзначили День вишиванки. До уваги присутніх представили розповідь про історію виникнення та проведення свята з цікавими фактами.

Настрою додали тематичні пісні у виконанні ансамблю «Райдуга» «Моя сорочка –вишиванка»  та ансамблю «Краплинки» «Любіть Україну». Захід закінчився танцювальним флеш-мобом під музичний твір «Нехай квітує Україна», у виконанні  ансамблю «Райдуга».

Люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів. Тож носіть вишиванки, і нехай їх узори слугують вам оберегами!

А вже 21 травня 2019 року Красненським СБК організовано і проведено захід «Україна - це Європа». Під час тематичної бесіди було розкрито історію створення і розвитку Європейського Союзу. Діти  з цікавістю приймали участь у обговоренні та тестуванні «Європа починається з мене. Що це означає?», висловили своє бачення на приєднання України  до ЄС. Учасники гуртка художнього читання продекламували тематичні вірші.