У пастці будинку, або що потрібно знати про домашнє насильство під час карантину

На час карантину, у зв’язку з пандемією коронавірусу, багатьом людям рекомендується працювати з дому, щоб уникати скупчення людей. Хоча дім багато хто вважає найбезпечнішим місцем для жертв домашнього насильства це далеко від реальності.

Про можливість зростання випадків домашнього насильства говорять на міжнародному рівні. Ці вторинні наслідки пандемії вже відчуваються в деяких країнах світу.

Для кожного з нас робота є джерелом фінансів та ресурсів, тому запровадження дистанційної роботи гарантує дотримання трудових прав працівників. Разом із тим, через такі обмежувальні заходи може зрости рівень домашнього насильства, а також жорстокого поводження з дітьми. Станом на сьогодні в районі не зафіксовано різкого збільшення таких звернень, проте поліція безумовно реагуватиме на такі випадки.

Важливо пам’ятати, що відтепер за вчинення домашнього насильства порушникам встановлена кримінальна відповідальність, що передбачає покарання у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин або арешт на строк до 6 місяців. Також передбачається обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до двох років.

Якщо Ви або Ваші близькі страждають від домашнього насильства, звертайтеся за допомогою до: Скадовського відділення Новокаховського відділу головного управління національної поліції в Херсонській області тел.(05537) 5-02-02 або 102, Скадовського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тел.(05537) 5-01-05, управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації (05537) 5-34-71, Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерно-зумовленого насильства 116 123 або 0 800 500 335 (з мобільного), цілодобового телефону довіри з питань допомоги жертвам насилля у сім'ї тел. (044) 451-5-451.

Справжнім кроком у боротьбі проти домашнього та гендерно-зумовленого насильства є створення в Херсонській області чотирьох мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою  статі, які мають можливість реагувати на ситуації насильства у сім’ях, а саме виїжджати в населені пункти області для роботи з постраждалими та кривдниками. У разі необхідності звертайтесь за контактними номерами телефону 066736 87 94, 066 758 96 21, 066 758 96 61, 095 512 97 90 та отримайте кваліфіковану психологічну допомогу. Анонімність гарантується.