Що таке ваучер на навчання і хто його може отримати?

Однією із дієвих послуг служби зайнятості щодо сприяння підвищенню конкурентоспроможності громадян на ринку праці є видача ваучерів на навчання. Це реальний шанс, який надається громадянам певних категорій здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію. Для роботодавців – це шанс мати необхідний кваліфікований персонал.

Ваучер на навчання – це документ встановленого зразка, що дає право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця. Для отримання ваучера необхідно звернутись до центру зайнятості. Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 1 березня 2020 року – це 21020 грн.). Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то доплату може здійснити як роботодавець, так і особа.

Отримати ваучер на навчання можуть :

- громадяни старше 45 років, які мають страховий стаж не менше 15 років, але ще не набули пенсійного віку;

- особи звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби  у зв’язку зі скороченням чисельності, штату, або за станом здоров’я, які мають вислугу не менше 10 років, але ще не набули права на пенсію ;

- особи звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС з числа осіб з інвалідністю до отримання права на пенсію;

- внутрішньо переміщені особи за відсутності підходящою роботи.

Бажаючі отримати ваучер повинні мати професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту, не бути зареєстровані в службі зайнятості як безробітні. Не можуть отримати ваучер особи, які протягом останніх трьох років проходили перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття.

При отриманні ваучера особа самостійно обирає професію (спеціальність)  за переліком професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затвердженим Мінекономіки, заклад освіти у межах України та форму навчання.

Якщо Ви хочете йти в ногу з часом – навчайтесь, цікавтесь інноваційними підходами до роботи будьте попереду молоді не тільки у досвіді, а й у знаннях та навичках, в цьому Вам допоможе служба зайнятості.

З більш детальною інформацією щодо умов отримання ваучера Ви можете ознайомитися на нашому сайті  https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery, або звернутись до найближчого центру зайнятості.