Голодомор - біль серця всієї України

5 липня 2019 у центральній бібліотеці для дорослих  відбулася зустріч з  дослідником історії Полтавщини, журналістом, педагогом Миколою Миколайовичем Марченком.

У ході заходу автор  висвітлив трагічну сторінку історії полтавського краю, а саме літопис голодомору 1932-1933 рр. в околицях Миргорода. Присутні переглянули документальний фільм «Миргородський табір-притулок смерті», який розповідає, що саме в цьому таборі зустріли вічність сотні безпритульних дітей. Їх батьки лягли в безіменних могилах жертв голодомору. Кадри фільму супроводжувалися розповідями юних ведучих із ініціативної групи,  які ілюстрували окремі історичні епізоди фільму.

Микола Миколайович також презентував свою книгу «Історія у документах». Видання мовою архівних документів розповідає,  чим жило суспільство у 1941-1943 роках, яке правове, соціально-економічне і політичне поле існувало в Україні (зокрема в Центральній її частині) в період окупації німецько-фашистськими загарбниками. Дана книга – це прагнення через документи частково показати історичну дійсність тих буремних років. Значний інтерес складають додатки – примірники газет українською мовою, які виходили під час окупації. Дуже приємно, що книги від автора отримала  як наша книгозбірня, так і всі присутні на заході.

Наприкінці зустрічі  директор КЗ «Скадовська ЦБС»  Оксана Миколаївна  Малашкова щиро подякувала автору за ту важливу роботу, яку він проводить, залучаючи до пошукової діяльності молоде покоління.

Спілкування учасників заходу продовжилось і по закінченню зустрічі.