Звіт Скадовського бюро правової допомоги про роботу у ІІ кварталі 2019 року

Відділ «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує:

Діяльність відділу «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спрямована на захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей та правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад та спільнот.

Так, звітуючи про свою діяльність, повідомляємо наступне: у ІІ кварталі 2019 року 142 клієнти Бюро змогли отримати відповіді на свої питання правового характеру. Основними питаннями, що хвилювали жителів Скадовського району були питання сімейного права (розірвання шлюбу, стягнення аліментів, збільшення розміру аліментів, позбавлення батьківських прав, визначення місця проживання дитини, усунення перешкод у спілкуванні з дитиною); житлового права (примусове виселення з житла, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття її з реєстрації місця проживання); соціального забезпечення (призначення, перерахунок та відмова у надання субсидій; порядок призначення виплат одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям); спадкового права (поновлення пропущеного строку для прийняття спадщини, визнання заповіту недійсним); земельного права (договір оренди земельної ділянки та порядок його розірвання, орендна плата, порядок приватизації земельної ділянки) та інші.

За звітний період під час роботи дистанційних та мобільних консультаційних пунктів (виїзних прийомів громадян) по населеним пунктам Скадовського  району  було надано загалом безоплатну правову допомогу – 33-м громадянам.

Працівниками Бюро та адвокатами системи безоплатної правової допомоги до районного суду, в інтересах громадян, було подано 24 позовні заяви, більшість з яких судом задоволено. Здебільшого звернення до суду стосувалися  питань: стягнення невиплаченої заробітної плати; встановлення факту належності правовстановлюючого документа; відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок вчинення злочину; визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття її з реєстрації місця проживання; позбавлення батьківських прав.

Фахівцями Бюро у ІІ кварталі 2019 року проведено 20 правопросвітницьких заходів.

Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звертатися до відділу «Скадовське бюро правової допомоги» Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, за адресою: Херсонська область, м.Скадовськ, вул. Сергіївська, 4 каб. 4 тал. (05537) 5-46-21