Джаз над морем 2019

17-19 травня 2019 року Скадовськ вітав учасників та гостей дев'ятнадцятого Всеукраїнського  щорічного фестивалю «Джаз над морем-2019», які приїхали з міст Київ, Кривий Ріг, Харків, Арциз, Полтава, Миколаїв, Запоріжжя, Черкаси, Одеса, Херсон.

Море і джаз –  дві найяскравіші  візитівки міста Скадовськ.

Коли  ми говоримо про море – дуже багато людей думають, згадують, мріють  про Скадовськ. А що ми зазвичай маємо на увазі, коли говоримо про джаз? Більшість пересічних громадян  уявляють його в обличчях темношкірого саксофоніста в ідеальному костюмі, що видуває ритми запального свінгу разом із гарячою афроамериканкою в блискучій сукні й обов’язково в супроводі оркестру віртуозів.

Але на щастя, ці стереотипи давно зруйновано, і сьогодні  в Україні, є дуже багато здібних, обдарованих, талановитих музикантів, які вміють грати справжній джаз.

Без перебільшення,  кращі з них, а це понад 200 учасників, грали музику без кордонів і меж, протягом трьох днів у Скадовську на березі Чорного моря. Три неймовірні дні джазу: традиційного і авангардного, українського та світового, елітарного і водночас доступного.

Так  склалося, що за 19 років, що саме «Джаз над морем», не дивлячись на те, що проводиться в основному в травні, став початком фестивального літа у Скадовську.

І цьому, зобов’язані багатьом людям….

Серед них –  Валерій Павлович Титаренко,  Народний артист України; Заслужений діяч мистецтв України; доктор педагогічних наук; кандидат мистецтвознавства; композитор, голова журі фестивалю……для якого, на жаль», «Джаз над морем 2018» став останнім. 9 липня 2018 року Валерій Павлович  пішов з життя…

Життя продовжується, продовжує жити і фестиваль «Джаз над морем», який буде кращою пам’яттю Валерію Павловичу.

А значить,  продовжує лунати і сам джаз, який за своєю суттю є оптимістичним, він ніколи не був лейтмотивом поразки та відчаю. Це відчувають усі, навіть ті, хто вперше його слухає.

Врешті решт, це просто музика – гарна, класна, достойна музика. Гран-Прі фестивалю в номінації «вокальний ансамбль» отримав «Хроматонікс» (керівник Олег Голдаковський, м. Херсон). Наші земляки стали переможцями фестивалю: в номінації «солісти-вокалісти» Аксінія Бабенко – ІІ місце, в номінації «солісти-інструменталісти» Марина Гришко (труба) та Даша Грищенко (тромбон) – І місця, біг-бенд «Сурма» - І місце.

Почесні гості фестивалю - Біг-бенд кафедри джазової музики К.І.М.ім.Р.М.Глієра, під керівництвом лауреата міжнародних конкурсів – Денніса Аду.

Богдан Ступка сказав: «Все наше життя –  суцільна імпровізація, а значить, все наше життя –  це джаз.

Імпровізуємо, Джазуємо, (граємо джаз) –  значить живемо. Живемо – значить граємо джаз!