Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Правова освіта в навчальних закладах району в 2018 році

У педагогічних та учнівських колективах закладів загальної середньої освіти району проведено заходи інформаційного та правоосвітнього характеру: загальношкільні тематичні лінійки: «Я маю право!», місячники правового та превентивного виховання «Твоє життя – твій вибір». Учнівська молодь взяла участь у Марафоні написання листів, приуроченому до 10 грудня - Міжнародного дня прав людини.

Проводився моніторинг соціальної адаптації здобувачів освіти школи та рівня їхньої вихованості, опитування, анкетування  батьків за темами «Ваше відношення до правового виховання», «Правова відповідальність батьків»; проведено аналіз умов проживання в сім’ях – опікунів, дітей, позбавлених батьківського піклування та емоційно – психологічну сфери родин учнів школи;  заміри громадської думки щодо актуальних соціально значимих правових питань під час батьківських зборів, педагогічних рад, Всеукраїнського уроку «Права людини», «Тижня права»; соціально-психологічні дослідження: «Обізнаність стосовно проблем насильства над дітьми», «Молодь та протиправна поведінка».

У 19 закладах загальної середньої освіти району протягом року проводяться правові конкурси «Казкова правова вікторина», «Що означає бути громадянином своєї держави», «Я маю право!», присвяченихо до міжнародного дня захисту прав людини; конкурси стіннівок «Права людини», випуски правових бюлетенів: «Кримінальна відповідальність за хуліганство»,  «Права та обов’язки неповнолітніх  малюнків «Мої права».

У рамках проведення «Тижня права» проведено  засідання за круглим столом органів учнівського самоврядування «Сьогодні ми діти, а завтра – громадяни України». Інспектор ювенальної превенції Скадовського відділення поліції Токар О.В. провів співбесіду з учнями Новомиколаївської ЗОШ на тему: «Права і відповідальність неповнолітніх»; працівниками ювенальної превенції Скадовського відділення поліції та начальником відділу «Скадовське бюро правової допомоги» Тетяною Мосіною проведено урок у Скадовській загальноосвітній школи І-ІІІ ступенів №3 під час якого Інна Шара, заступник начальника відділу, та Олександр Токар, інспектор з ювенальної превенції, провели роз’яснювальну роботу серед школярів з питань протидії домашньому насильству та засобів впливу на осіб, які вчиняють насильство в сім’ї чи в закладі освіти.  Крім цього, були проведені бесіди присвячені проблематиці прав людини, захисту прав здобувачів освіти та вчителів на теми  «Я – людина, а отже маю право», «Закон. Милосердя.  Права», «На паралельних дорогах: права і обов’язки»; квести, п’ятихвилинки, радіолінійки, бесіди: «Конвенція ООН про права дитини. Закон і реальність»,  «Міжнародне та національне законодавство щодо захисту прав дітей»,  «Моє право на життя»;  написання есе «Я маю право…»; виховні уроки з використанням мультимедійних технологій  з метою запобігання дискримінації та насильству в школі: «Уникнення конфліктів з іншими людьми», «Людське «Я», «Життя без насильства», «Для чого потрібна допомога?», «Якими є права й обов’язки людини та дитини», «Насилля в учнівському колективі», «Ні - булінгу», «Толерантність це…», «Що я знаю про насильство?», «Моя поведінка під час конфліктів»; лекції для старшокласників «Відповідальність неповнолітніх за вчинення правопорушень»; тренінг з учнями 8-х класів «Протидія булінгу».

Під час заходів організовано перегляд відео презентацій: «Злочин та проступки», «Я і мої права», фільма «Чорне і біле». Зі здобувачами освіти Опорного закладу – Скадовський навчально-виховний комплекс «Академічна гімназія» проведено історичний калейдоскоп «Інтеграційні процеси в Європі». Здобувачі освіти проводили дослідження, презентували проекти, розробляли схеми, заповнювали таблиці, представляли історичне моделювання.  

Ознайомлено  вчителів із мірою відповідальності за виконання покладених на них обов’язків щодо захисту дітей від будь – яких форм фізичного і психічного насильства, проведено семінари для класних керівників  «Превентивне виховання як засіб формування особистої компетентності»; для працівників закладів загальної середньої освіти проведено практичні заняття «Правова допомога: необхідність сьогодення».

У шкільних бібліотеках зроблено книжкові виставки, презентації видань про права людини та іншої літератури правового змісту, ознайомлено  з матеріалами, представленими на них за темами «Знай та поважай свої права», «30 заповідей. Загальної декларації прав людини».

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора