Фестивальне життя!

17 травня 2019 року на площі міста Херсон відбувся яскравий марафон, барвистий ярмарок майстрів до Всесвітнього Дня вишиванки та танцювальне дійство «Молодь Херсонщини – майбутнє Європи» до Дня Європи в Україні.

Свій талант демонстрували глядачам близько 60 майстрів народного мистецтва та біля 650 танцюристів зі всієї Херсонщини - це аматори з: Скадовського, Білозерського, Олешківського, Генічеського районів, Музиківської, Виноградівської та Білозерської об’єднаних територіальних громад, селищ Комишани, Сонячне, Зеленівка Херсонської міської ради та колективи закладів культури та освіти м. Херсон.

На ярмарку майстрів гості свята та учасники марафону могли побачити та придбати яскраві та колоритні вироби народних умільців: вишивку, гончарство, етноприкраси, народну ляльку та багато іншого.

Танцювальний марафон тривав протягом 5 годин, а глядачі та учасники насолоджувались святковою атмосферою, яскравими та запальними танцями. Скадовщину гідно представив народний колектив спортивного бального танцю «Каравела» Скадовського районного будинку культури (керівники Наталія Уварова та Володимир Шаронов), вразивши всіх присутніх яскравими костюмами та креативними постановками. Всі вони творили добру справу, долучившись до благодійної акції «Вишиванка рятує життя». Під час марафону було зібрано 6 тис. 980 грн. на ліфкування восьмирічної пацієнтки онкогематологічного відділення Херсонської обласної дитячого лікарні Ельзи Сеїдової.

Всі учасники отримали грамоти і сувеніри від Херсонського обласного Центру народної творчості, а також солодкі подарунки від депутата Херсонської міської ради Руслана Рубана. Естафету марафону підхопив обласний Академічний музично-драматичний театр ім.М.Куліша. Веселою когортою юні танцюристи приєднались до карнавальної ходи на честь відкриття Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії».

Цього ж дня, на Херсонщині було відкрито літній туристичний сезон «Турист-Fest». Цього року урочисте святкування відбулося в смт Асканія-Нова. Вибір місця проведення старту туристичного сезону не є випадковим – 100 років тому акліматизаційний парк та заповідний степ маєтку Асканія-Нова Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна отримали статус Народного Заповідного Парку.

У складі делегації Скадовського району був народний хореографічний колектив «Провінційний балет» (керівник Наталія Шептухіна) Скадовського районного будинку культури, який підкорив усіх неперевершеним виступом.

Під час проведення «Турист-Fest» учасники заходу мали можливість безкоштовно ознайомитися з п’ятьма основними екскурсійними маршрутами заповідника у складі групи або самостійно без супроводу екскурсовода. На свято найбільше завітали представники: Чаплинського, Каховського, Скадовського, Голопристанського, Новотроїцького, Генічеського, Білозерського та інших районів, а також були гості з Миколаївської, Запорізької, Дніпропетровської, Київської, Криворізької, Львівської, Харківської, Одеської, Сумської областей.

Загалом в урочистостях з нагоди відкриття літнього туристичного сезону Херсонщини 2019 року, присвячених 100-річчю проголошення маєтку Асканія-Нова Народним Заповідним парком, прийняли участь близько 10 тисяч туристів.

18 травня 2019 року в місті Коблево відбувся Всеукраїнський фестиваль «Zlata Festival», в якому прийняло участь понад 60 колективів, майже 3000 учасників з усіх куточків України.

Народний колектив спортивного бального танцю «Каравела» Скадовського районного будинку культури (керівники Наталія Уварова та Володимир Шаронов) виборов три перших місця та головний приз фестивалю – Гран-прі!

Вітаємо наших земляків!!!