Профілактика виробничого травматизму за I півріччя 2019 року

Протягом I півріччя 2019 року Скадовським відділенням зареєстровано один  нещасний випадок пов'язаний з виробництвом, який стався в ФОП Павленко І.М., причиною якого став незадовільний для пересування під час ожеледиці стан  території та особиста необережність потерпілої. У порівнянні з відповідним періодом минулого року відбулося зростання на 1 нещасний випадок пов'язаний з виробництвом.

На виконання завдань, покладених на Фонд соціального страхування України по проведенню профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, відповідно до затвердженого графіка перевірок  страховим експертом з охорони праці відділення в I півріччі 2019 року було  проведено 8 планових та 2 позапланові перевірки стану охорони праці.  Під час  проведення перевірок виявлено 146 порушень та недоліків нормативно - правових актів з  охорони праці. Протягом зазначеного періоду страховим експертом з охорони праці спільно з керівниками,  службами охорони праці та іншими  відповідальними спеціалістами було проведено  19 нарад та 3 «круглих столи» з питань  організації роботи з профілактики нещасних випадків  на підприємствах, в установах та організаціях, а саме:  ТОВ "Стоматологічна поліклініка ", Ясла/садок № 6" Теремок", Ф/Г "Урожай ", СТОВ "Восход", Скадовське управління водного господарства, Скадовський технікум ВДНЗ "Херсонський ДАУ", КП "Райкомунсервіс", КУ «Скадовський районний центр ФГОЗУО", Скадовський спортивно – технічний клубі ТСОУ та інших. Під час проведення таких заходів було розповсюджено 245 одиниць нормативно – правових  актів  з охорони праці (інструкцій, програм навчання та  стажування  працівників та ін.).

З метою запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим видам загрози здоров’ю працюючих, страховим експертом з охорони праці надано 113 консультацій з питань дотримання вимог Законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України»,  «Про охорону праці»,  нового «Положення про порядок розслідування і ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019року №337 та інших нормативних актів з питань охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях підпорядкованих районів.

Службам охорони праці та відповідальним особам з охорони праці  на  20 підприємствах підпорядкованих районів  надана допомога в розробці та впровадженні в дію ефективної системи управління охороною праці, а також у розробці на підприємствах 175 комплексних та профілактичних заходів з метою досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці і безпеки виробництва.

Страховим експертом з охорони праці прийнято участь у засіданні 17 комісій  з перевірки знань 221 працівника з питань охорони праці на підприємствах: Скадовське управління водного господарства, Скадовська філія ДП "Адміністрація морських портів України", КП "Антонівка", СГВК "Лідія" та КЗ«Скадовська ЦРЛ".

Також постійно на  сайтах Скадовської та  Каланчацької РДА, Мирненської та Каланчацької ОТГ  страховим експертом з охорони праці розміщуються для ознайомлення та врахування в роботі інформаційні матеріали  про зміни  в законодавстві з охорони праці.