Соціальний захист воїнів-інтернаціоналістів

15 лютого 1989 року остання колона військ була виведена з Афганістану. З тих пір пройшло 30 років. Воїнам-афганцям нашого краю, доля віщувала жити. Вони повернулись на українську землю до рідного дому.

На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації перебуває 122 воїни-інтернаціоналісти. З метою посилення соціального захисту зазначеної категорії громадян, щорічно соціальними працівниками територіального центру соціального обслуговування проводяться обстеження їх соціально-побутових умов проживання. За результатами обстежень 17 сім’ям, в яких проживають воїни-Афганці, спеціалістами управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації та територіального центру соціального обслуговування надано допомогу в оформленні житлових субсидій, 72 особам згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щомісячно надаються пільги з державного бюджету у розмірі 75% знижки плати за житлово-комунальні послуги. За рахунок коштів районного бюджету  до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав організовано зустріч «за круглим столом», придбано квіти, цінні подарунки на суму 6,5 тис. грн.

Діяльність органів виконавчої влади району спрямована на забезпечення розв’язання соціальних, матеріальних та інших питань воїнів-інтернаціоналістів. Саме з цією метою 15 лютого 2019 року в читальній залі районної бібліотеки проведено зустріч воїнів-інтернаціоналістів з заступником голови районної державної адміністрації – Михайлом Бословяком, на яку були запрошені спеціалісти управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації, відділу обслуговування громадян сервісного центру Управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, та головний лікар комунального некомерційного підприємства «Скадовський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Зустріч розпочав заступник голови районної державної адміністрації – Михайло Бословяк, який подякував людям, які виконували інтернаціональний обов’язок та наголосив, що районна влада всіляко сприяє вирішенню проблемних питань. Під час зустрічі представники різних установ та організацій доповіли про роботу за напрямком діяльності, зокрема щодо: порядку нарахування та монетизації субсидій та пільг, надання пільгового проїзду, санаторно-курортного лікування воїнів-інтернаціоналістів міста та району, їх медичного забезпечення, порядку нарахування пенсій.

Питання соціального захисту воїнів-інтернаціоналістів перебуває на особливому контролі в районній державній адміністрації. Виконавчими органами влади району вживаються заходи щодо задоволення виявлених потреб.