Скадовська районна державна адміністрація
Херсонська область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Про застосування пестицидів і агрохімікатів

У зв’язку з проведенням весняно-польових робіт відділ агропромислового розвитку районної державної адміністрації  наголошує про необхідність дотримання вимог щодо застосування пестицидів і агрохімікатів.

Пунктом 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл», (Наказ Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 № 9, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 12.02.2001 № 131/5322), передбачено інформування власників пасік за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Вказуючи час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Згідно підпункту 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» (затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.12.1996 № 382) забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т.п.);

в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомлені (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до   погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Разом з цим, з метою мінімізації випадків отруєнь бджіл в сезон 2018 року, вважаємо  за доцільне встановлення контролю та узгодження спільних дій щодо застосування пестицидів і агрохімікатів в розрізі сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, постійно здійснювати інформування через засоби масової інформації, в тому числі через офіційні   веб-сайти районних державних адміністрацій про застосування пестицидів та агрохімікатів, а також ініціювати проведення на рівні районів нарад/зустрічей за участі представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, аграрних компаній, фермерів, пасічників та ГО «Спілка пасічників Херсонської області» для узгодження спільних дій по запобіганню випадків отруєння бджіл та надалі проводити їх на постійній основі.

Крім того, звертаємо увагу на наявність зручних для використання, як пасічниками, так і агровиробниками інтернет-ресурсів, зокрема, система моніторингу «GRAND EXPERT» (веб-сайт: www.grand.expert), використання яких покращить комунікацію між ними, що стане додатковим дієвим механізмом по запобіганню отруєнь бджіл.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора