Профілактика виробничого травматизму у І кварталі 2019 року

Протягом  I кварталу 2019 року Скадовським відділенням зареєстровано один  нещасний випадок пов'язаний з виробництвом, який стався в ФОП Павленко І.М., причиною якого став незадовільний для пересування під час ожеледиці стан  території та особиста необережність потерпілої. У порівнянні з відповідним періодом минулого року відбулося зростання на 1 нещасний випадок пов'язаний з виробництвом.

На виконання завдань, покладених на Фонд соціального страхування України по проведенню профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, відповідно до затвердженого плану робіт, графіка перевірок  страховим експертом з охорони праці відділення в цьому І кварталі 2019 року було  організовано та проведено 4 планові і 2 позапланові перевірки стану охорони праці.  Під час  проведення перевірок виявлено 88 порушень та недоліків нормативно - правових актів з  охорони праці. Протягом зазначеного періоду страховим експертом з охорони праці спільно з керівниками,  службами охорони праці та іншими  відповідальними спеціалістами було проведено  9 нарад та 2 «круглих столи» з питань  організації роботи з профілактики нещасних випадків  на підприємствах, в установах та організаціях ( ТОВ "Стоматологічна поліклініка ", Ясла/садок № 6" Теремок", Ф/Г "Урожай ", СТОВ "Восход", Скадовське управління водного господарства, Скадовський технікум ВДНЗ "Херсонський ДАУ" та ін.). Під час проведення таких заходів було розповсюджено 128 одиниць нормативно – правових  актів  з охорони праці (інструкцій, програм навчання та  стажування  працівників та ін.).

З метою запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим видам загрози здоров’ю працюючих, страховим експертом з охорони праці надані 60 консультацій з питань дотримання вимог Законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України»,  «Про охорону праці», «Положення про порядок розслідування і ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві» та інших нормативних актів з питань охорони праці на підприємствах ТОВ "Стоматологічна поліклініка ", СНВК "Академічна гімназія", ФОП Білоус, Новомиколаївська ЗОШ, КЗ Ясла/садок №6 "Теремок", КП "Антонівка",  Михайлівська ЗОШ,  КП "Водне господарство",  Новомиколаївська ЗОШ, ПрАТ АПО "Красний чабан", Ф/Г "Урожай ", СТОВ "Восход, ПАТ "БМУ -24", СФГ "Філенко " та  ін.

Службам охорони праці та відповідальним особам з охорони праці  на  11 підприємствах підпорядкованих районів  страховим експертом з охорони праці надана допомога в розробці та впровадженні в дію ефективної системи управління охороною праці, а також у розробці на підприємствах 90 комплексно-профілактичних заходів з метою досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці і безпеки виробництва.

Страховим експертом з охорони праці прийнято участь у засіданні 14 комісій  з перевірки знань 166 працівників з питань охорони праці на підприємствах: Скадовське управління водного господарства, Скадовська філія ДП "Адміністрація морських портів України", КП "Антонівка" та СГВК "Лідія".

Також постійно на  сайтах Скадовської та  Каланчацької РДА, Мирненської та Каланчацької ОТГ  страховим експертом з охорони праці розміщуються для ознайомлення та врахування в роботі інформаційні матеріали  про зміни  в законодавстві з охорони праці.