День малих річок та водойм

Протягом вересня місяця по всій території України проходять екологічні акції присвячені Дню малих річок і водойм. Тисячі людей чистять береги річок, озер і ставків, визначають забрудненість води, саджають дерева, ведуть переговори з забруднювачами водойм. Організовують інформаційні кампанії, ходи в захист проектів «Чисті річки».

До речі, рік від року екологічна акція набуває все більший масштаб. Разові заходи поступово переростають в довгострокові програми. Небайдужі люди беруть під свою опіку ділянки річок, за чистотою яких стежать постійно, а не тільки один місяць в році.

Суть руху чистильників річок полягає не тільки в тому, щоб очистити прилеглі до їх населених пунктів водойми і надалі не допускати їх забруднення, але і в тому, щоб сформувати активне ставлення до екологічних проблем з боку суспільства, особливо з боку підростаючого покоління.

Збереження малих річок – обов’язок кожного з нас. Тому ми повинні їх берегти і підтримувати їх екологічний стан.