І Н Ф О Р М А Ц І Я

Інформуємо, що згідно із Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства” №805-ІХ від 16.07.2020 року було внесено зміни до Закону України”Про Державний реєстр виборців”,а саме частини третя, четверта,п'ята  та тринадцята статті 20 Закону були викладена в такій редакції:

Стаття 20. Порядок звернення виборця за власною ініціативою до органу ведення Реєстру щодо зміни його персональних даних

3. Зазначене у частинах третій і четвертій статті 8 цього Закону звернення щодо зміни виборчої адреси може бути подане виборцем до органу ведення Реєстру, повноваження якого поширюються на територію, до якої віднесено виборчу адресу, на яку змінюватиметься поточна виборча адреса виборця, не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу виборів або процесу референдуму, що проводяться на території, в межах якої виборець просить визначити його виборчу адресу. У разі якщо на відповідній території одночасно проводяться декілька виборів (референдум), таке звернення може бути подане не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу тих виборів (референдуму), голосування на яких проводиться раніше, ніж голосування на інших виборах, які відбуваються одночасно.

{Абзац перший частини третьої статті 20 із змінами, внесеними згідно із Законом № 805-IX від 16.07.2020}

У разі надходження звернення виборця щодо зміни виборчої адреси пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу відповідних виборів або процесу референдуму (з урахуванням особливостей щодо виборів та референдуму, передбачених абзацом першим цієї частини, які проводяться одночасно) орган ведення Реєстру приймає мотивоване рішення про відмову у внесенні зміни до його виборчої адреси, копія якого не пізніше наступного дня після прийняття відповідного рішення надсилається виборцю з одночасним повідомленням про можливість подання звернення щодо зміни виборчої адреси після завершення виборчого процесу відповідних виборів.

У випадку, передбаченому абзацом другим цієї частини, або у разі, якщо строки виборчих процесів з відповідних виборів (процесу референдуму) повністю або частково збігаються, виборець може подати звернення щодо зміни виборчої адреси після завершення виборчого процесу виборів, голосування на яких відбувається останнім.

4. У разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частин третьої і четвертої статті 8 цього Закону у заяві виборця, зазначеної у частині другій цієї статті, вказується адреса житла, за якої він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

{Частина четверта статті 20 в редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020}

5. Вимоги частин першої і другої цієї статті щодо подання документів (копій документів), що підтверджують зміну виборчої адреси виборця, до звернень щодо зміни виборчої адреси на підставі частин третьої і четвертої статті 8 цього Закону не застосовуються.

{Частина п'ята статті 20 в редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020}

13. Виборець, виборчу адресу якого визначено відповідно до частин третьої і четвертої статті 8 цього Закону, може звернутися до органу ведення Реєстру із новою заявою про зміну виборчої адреси з підстав, передбачених частинами третьою і четвертою статті 8 цього Закону, не раніше ніж через один рік після дати внесення до Реєстру останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

{Частина тринадцята статті 20 в редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020}

Виходячи із викладеного, кожен виборець, який має право голосу і виборчу адресу не за місцем фактичного проживання, в тому числі внутрішньо переміщені особи ,  можуть до 10 вересня  2020 року звернутися особисто до відповідного відділу ведення Державного реєстру виборців, повноваження якого поширюються на територію, до  якої віднесено виборчу адресу на яку змінюється поточна виборча адреса або подати відповідну заяву на сайті- drv.gov.ua зайшовши до кабінету виборця у розділ “Заяви та запити”та натиснувши на “Звернення, щодо зміни виборчої адреси”.

Заходити потрібно за допомогою електронного підпису. Заповнити відповідну заяву та поставити електронний підпис. За результатом розгляду Заяви на електронну адресу  виборця надійде відповідь з Державного реєстру виборців.

При позитивному результаті розгляду заяви виборцю буде змінена виборча адреса на фактичну адресу проживання та включено до списку виборців за вказаною виборчою адресою.